miksi ei saa viagraa

esim thaimaan aptekista? miksi se on kamagraa? outoo
71453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Viagra on Pfizerin patenttituote. Intiassa tehdään geneeristä viagraa Kamagra nimellä kun siellä ei länsimaiset patentit päde ja Kamagraa ostetaan kun se on halvempaa. Myös kotimaisen Buranan raaka-aine on yleensä Intiassa valmistettu.

Äänestä
  • Joo, tosi geneeristä on tavara, jos siinä onkin sildenafiilin sijasta ripaus malarialääkettä.

    Äänestä

  • Turkissa Viagrine nimellä. Vain jonkin verran Viagraa halvempaa.

    Äänestä

  • S_guru kirjoitti:

    Turkissa Viagrine nimellä. Vain jonkin verran Viagraa halvempaa.

    ei sitten korvaavana lääkkeenä ole halvempaa vaihtoehtoa. Viagran valmistaja lahjonut päättäjät?

    Joku väitti, että Viagran patentti olisi jo vanhentunut. Pitäneekö paikkaansa?

    Äänestä

  • geneeristä kirjoitti:

    Joo, tosi geneeristä on tavara, jos siinä onkin sildenafiilin sijasta ripaus malarialääkettä.

    Et sä papukaija ole kamagraa koskaan nähnytkään kuhan jäkätät yhtä ja samaa. Kamagrassa on tehty tuotekehitystä.. on nopeammin vaikuttavia purutabletteja ja geeliä. Viagra on vaan hitaasti imeytyvä kivikova puriste. 2012 tulee kamagrat apteekkin mitä sä sitten selität "älkää ostako...."

    Äänestä

  • mussun kirjoitti:

    Et sä papukaija ole kamagraa koskaan nähnytkään kuhan jäkätät yhtä ja samaa. Kamagrassa on tehty tuotekehitystä.. on nopeammin vaikuttavia purutabletteja ja geeliä. Viagra on vaan hitaasti imeytyvä kivikova puriste. 2012 tulee kamagrat apteekkin mitä sä sitten selität "älkää ostako...."

    2012 päättyy Viagran patenttisuoja ja silloin markkinoille tulee luotettavien lääketehtaiden valmistamaa geneeristä sildenafiiliä. Lääkkeen hinta romahtanee kymmenesosaan nykyisestä.

    Silloin ainakin tuotteet sisältävät sitä mitä niiden pitääkin ja oikeissa määrissä. Ei silloin enää mikään epämääräinen malaria- tai virtsatietulehduslääkkeitä sisältävä lääkeväärennös käy kaupaksi - paitsi varmaan tämän palstan idiooteille!

    Ostakaa kaikki muutkin "lääkkeenne" nettikaupoista: syöpä-, verenohennuslääkkeet ja insuliinit niin näette miten teidän käy, kun leikitte terveydellänne.

    Äänestä

sieltä viagraa vaikka onkin segundaa tai jotain,ei lähelläkään suomen viagran tehoja,ja jos ostat mustan paketin niin siittä ei tiedä mitä on

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vfdfdggf kirjoitti:

esim thaimaan aptekista? miksi se on kamagraa? outoo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu