3,3 kW Rakennuslämmitin, toimisi 230 V 16 A
onkohan minkälainen lämmitys teho moisessa myllyssä.. kenelläkän kokemuksia vain "valovirta" koneista ?
onkohan minkälainen lämmitys teho moisessa myllyssä.. kenelläkän kokemuksia vain "valovirta" koneista ?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Riittää jos on eristeet joka puolla.
3,3 kW.
Kylmän rakennuksen lämmittämisessä, lämpöä tuntuu kädelle, kuin lehmän henkäys. Mutta pitkän ajan kuluessa talokin lämpiää sopivaksi rakennustyötä ajatellen.
Osta yksi ja vuokraa konevuokraamosta 2 lisää - niin pääset nopeasti sopivaan lämpötilaan.
vertailu ko. laitteista. En ole ehtinyt tutustua vielä, mutta eiköhän siitä jonkunlaista tietoa nuista irtoa?
Eti jostain vanha kiuas ja laita se paikalleen kun johonkin olet piipun saanut valmiiksi. Siinä palaa kaikki rakennusaikaiset rojut ja antaa nopeasti lämmintä.
Itse kun rakensin niin "vuorasin" kiukaan tiilillä, tuli pikkasen varaavampi rakennelma.
Kyllä tuollasella pikkulämmittimelläkin pääsee ihan siedettävään työlämpötilaan, muista vaan sille oma sulake taulusta kun siinä ei muuta enää voi olla tai poks sanoo automaatti ja lämmitys lopahtaa.