Olen nyt kuukausien ajan yrittänyt saada rahojani takaisin kun ei vaippojakaan ole kuulunut! Mitähän pitäis tehdä?
Rikosilmoitusta olen miettinyt, eikö sellainen ihan aiheellista ole?
Huomasin että kestovaippainfo.fi osoitteessa oli asiasta juttua myös, mutta ajattelin josko täällä tiedettäisiin jotain paremmin?
Ja kuulema se ämmä joka pyörittää tollasta kusetusyritystä on vielä kestovaippayhdistyksen hommissa ja kuulema vastaa talousasioista siellä.
kestovaippakauppa Viivitär!!
9
2051
Vastaukset 9
- rikosilmoitus!
Tee ihmeessä rikosilmoitus, ei kannata jäädä odottamaan että maksaisivat joskus...!!!
- Toinen odottelija
Syyskuun alussa tehty tilaukseni ei ole vieläkään saapunut. Olen ollut yhteydessä meilitse, ei vastausta. Jos ei ensi viikolla kuulu niin pitää keksiä jotain järeämpää.
- bambino-super-max
Vaippabisneksessä kusettaminen tulee ihan sen liiketoiminnan perusluonteeseen. Muutenhan kauppa ei kävisi ellei kusettaisi.
Me ostamme vaipat k-marketista, jotka käytön jälkeen heitetään roskikseen ja viedaan kaatopaikalle. Helppoa ja taloudellista.
Sen vaippapyykin ajan voi vaikka jakaa lehtisiä, jolloin saa rahaa ja perse kiinteytyy.- .............
jaahas, vähän perusteluita. Kusettamista on kyllä mun mielestä kertakäyttövaippojen myynti. Aiheeseen kommentti. Rahasi on viety, ilmoitus poliisille.
- maksat etukäteen
???????????????????????????????
- Ilmainen neuvo
Tee ihmeessä rikosilmoitus, jos et ole saanut mitään vastausta ja rahojasi takaisin noin pitkään aikaan. Kysymyksessä ei ole silloin ns. normaali kuluttajansuojanmukainen menettely, vaan voit hyvinkin pitää aiheellisena sitä, että sinua on tarkoituksenmukaisesti huijattu, ja näin rikosilmoituksen jättäminen on perusteltu teko. Ehkäpä se saa asian hoitumaan nopeammin.
- ...
.. vaan tekemään. Törkeää tuollainen.
- yx velkoja
Viivitär on konkurssissa. Jätti jälkeensä velkoja tavarantoimittajille. Kestovaippayhdistyksellä vaihtui rahuri sattuneista syistä...
- taskuvaipat parhaita
Olen todennut, että paras tapa shoppailla on liikkeestä tai verkkokaupoista, joilla ON MYÖS KONKREETTINEN KAUPPAPAIKKA.
Kestovaippoja saa esim. ruohonjuuresta
Lasten Vintistä, hyviä ja kauniita kuoseja! (lastenvintti.com)
Myös jotkut marketit myyvät kestovaippoja
jotain perusmallia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521030
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113984Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust27920Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7824- 83739
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3654Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it187610Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25597- 57593
- 73587