Osaako joku viisas kertoa monellako johdolla on voyagerin 3 litran koneessa lambda anturi.
Lambda anturi?
tietämätön!!!!
81569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tuo anturi on pakoputkessa, pakosarjassa tai katalysaattorissa eikä koneessa. Kannattaa etsiä missä se onturi piileksii ja sitten laskee johtojen määrän. Myös korjaamoilta saattaa saada tiedon montako johtoa on.
tollanen on,,muuta ei kantsi laittaa.
Kysyjä mainitsee koneen olevan 3 litran kone. Jos kone todella on 3.0, se on Mitsun tekemä. Jos taas 3.3, niin siinä on 2 kpl Lamda-antureita.
Autossa on 3.0 litran mitsun kone. Elikkä lambda siis neljällä johdolla. Uskallanko tilata sellaisen? Netistä löytyy huomattavasti edullisemmin kuin paikallisesta liikkeestä.
siellä nettikaupassakin ole mainittu minkä vuosimallin ja millä koneella varustettuun autoon osat on tarkoitettu. Ainakin rockauto ym. muut nettikaupat näin tekevät.
Ei kun nettikaupat myy yleismallia. Mitään erikoistahan siinä osassa ei ole, muuta kuin johtojen määrä.
on sinun mielestäsi nettikauppa? ainakin rockauto myy dodge caravaniin 3.0 koneelliseen (sama kuin täällä chrysler voyager)eri merkkisiä happiantureita. Hintahaarukka näkyy olevan noin 30-50 dollaria. Sieltä kun tilaa, niin on valinnanvaraa.
Just ostin ja vaihdoin itse ja oli 4 piuhalla.