minä

oon....

Kerron vähän taustaa itsestäni! Olen alkoholistiperheen aikuinen lapsi ja lähtenyt nuorena kotoa ja olen selvinnyt aika hyvin alkoholin aiheuttamilta haitoilta ja nyt minua askarruttaa sellanen asia , kun käyn kotona kattomassa aitiäni ja sisaruksiani niin me ollaan kuin eri planeetalta ja jatukset aivan erillaisia.

Tuntuu, että me ei ooikein ymmärretä toisiamme ja minua aina väsyttää aivan hirveestui kun lähden pois.

Onkohan niin etten oo oikeen sinut vielä menneisyyteni kanssa? jos jollain samanlaisia kokomuksia niin kertoisitko miten olet selvinnyt?

Olen 40v nainen

1

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oman tiesi kulkija

      Ekana tuli mieleen, että olet vain löytänyt ihan toisenlaisen elämäntavan ja -tyylin kuin äitisi ja sisaruksesi. Ajatusmaailmanne ovat siis sen verran kaukana toisistaan että kohtaaminen vaatii sinulta ponnisteluja ja sitten jälkikäteen olet väsynyt. Minusta sinulla on täysi oikeus omanlaiseesi elämään ja ajattelutapaan :) Olet raivannut oman polkusi niin kuin aikuisen ihmisen kuuluukin. Sitä en kyllä tiedä, miten sukulaisten kohtaaminen sujuisi "kevyemmin".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      42
      7135
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3988
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      50
      3448
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      41
      2988
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2756
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2248
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2216
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2183
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2167
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      44
      2133
    Aihe