nainen kasseineen....
Taas
keskustassa
132511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
City centeriin joululahjaostoksille .......
hilasi niitä rojujaan siinä vanhan Raskoneen kohdilla, ainakin 10 kassia oli Akmalla matkassa. eikö tuo pitöäisi laittaa säilöön, sehän on irtolainen, ja takuuvarmasti sairas ainakin henkisesti.
Tuskinpa on edes suomalainen, tässä yhtenä päivänä raahasi niitä rojujaan kymin ympyrästä Kouvolaan päin niin joku arabin näkönen äijä käveli n. 50 metriä edellä, vahti sitä Álmaa. Eli kerjäläistouhuja, joku antaa Almalle lantin niin tää gubbe hakee ne pois heti.
Seuratkaapa tilannetta, niin huomaatte että se äijä vahtii lähettyvillä koko ajan.
En ole huomannut tuota Arabia. Nainen ei aja pitkillä valoilla, mutta on harmiton, eikä käsittääkseni mikään kerjäläinen. Se kävelee Kuusaan ja Kouvolan väliä omaisuus mukanaan.
Sille on tarjottu kyytiä pakettiautolla, mutta ei huoli. Kasseissa on kaikki ulkonaolemiseen liittyvä tavara, makuupussista trangiaan.
Sisätiloihin hoitoon pitäisi silti saada ennen talvea, kun ei mikään juoppokaan ole.
kesällä Haminassa asti.
Eikös kaupunkialueella leiriytyminen ole kielletty-
siinä ois hyvä "syy" poliisille korjata talteen ja selvittää tilanne, minne muualle kuuluisi kuin kadulle.
Tosin poliisia ei taida paljon kiinnostaa muut kuin hurjat ja pelottavat mopopojat...
...tämän mummon ne ainakin saisi kiinni, ku liikkuu nii hitaasti. ; )
Aika säälittävä tapaus, oikeesti.
JÄTTÄKÄÄ MUMMOT RAUHAAN JA KESKITTYKÄÄ ITSENNE IKÄISIIN!
HANKKIKAA ELÄMÄ JA ANTAKAA MUMMON VIILETTÄÄ!
Muutama viikko sitten poliisit olivat tämän naisen kanssa juttusilla Kaunisnurmen kohdilla Kouvolassa. Olin silloin ihan varma,että nainen pääsee vihdoinkin psykiatriseen hoitoon,mitä hän ilman muuta tarvitsisi. Mutta mitä vielä..pari päivää sitten nainen raahasi taas kassejaan Kuusankosken Kymin ympyrässä... No,ehkä joku ottaa sitten vastuun ihmisparasta,kun talvi tappaa. :(
että on joku parka.
pitääkö aina puuttua jos toinen haluaa tuota kassien kantoa harrastaa.lämminhän tuossa tulee ja sisukas on sitäpaitsi että olisko susta edes yrittämään samaa.
pelkäät jo sitä että sut leimataan mut tuopa vaan raahaa kassejaan.
Mammaa on tullut ihmeteltyä. milloin Kouvolan ja välillä Kuusaan puolella pongatessa.
Sitäkin on tullut mietittyä, että voisiko tuota kenties autaa mitenkään ja mikä lienee moisen kulkijan ajanut moiseen puuhaan, sillä itsekin olen laittanut sen merkille, että ei tenuta ja ei myöskään kerjää mitään.
Varmaan joku sosiaalitäti voisi suoristaa kukkasen hatustaan, työntää ne monikulttuuriesitteet laatikkoon ja käydä ihan paikanpäällä tutkimassa olisiko mitään tehtävissä, sillä kyllähän tuon Kalmiston Nestori pois ulkosalta noutaa, jos/kun tulee vuodenvaihteen jälkeen yksikin kovempi pakkasyö.
voikkaalle päin tos hyypiä areenan kohdalla klo.15.20.Kovat on mummolla hommat.
jaalasta ja ihan suomalainen on. vaikuttaa aika katkeroituneelta, kysyttäessä mitä roudaa laikuissaan, SANOO VAAN ETTÄ VASTUSTAA LAITOSHOITOA.
jaalalainen, eipä poikkea jaalan asukeista millään tavoin.
Täysi-ikäinen ihminen saa kuitenkin käyttää päivänsä kassien raahaamiseen ympäri Kuusaata.
Ei ole kuitenkaan asunnoton? Onhan noita yhteiskunnan ulkopuolella omasta tahdostaan eläviä ollut ennenkin. Asuivat itse rakentamissaan kojuissa ympäri vuoden Kuusaan metsissä.
tuon isompaa haloota.......
vastustaa laitoshoitoa niin kertoohan sekin jotain nyky-yhteiskunnan tilasta.hyvä jos joku uskaltaa näyttää mieltään.