Samaran tuonti loppu!

Uusin TM uutisoi, että Samaran myynti Suomessa on lopetettu. Ei täyttänyt enää uusimpia päästö- ja turvallisuusmääräyksiä.
101102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Aikansa kutakin oli pitkään myynnissä, moni muu
malli vaihtuu yhtenään. oli hyvä käyttöauto.

Äänestä

Lada 110, jonka perustekniikka on sama kuin Samarassa, on edelleen myynnissä eikä sen tuontia olla lopettamassa.

Samaraa tuotiin meille pitkään ja niin nähtävästi tuodaan seuraajaakin. On valitettavaa, että Venäjän autoteollisuus ei ole kiinnostunut uusimaan mallistoaan nopeammin ja toisaalta ei myöskään juuri piittaa laadusta. Silti on kuitennin a ina on niitä, jotka katsovat Ladan sopivan heidän käyttötarkoituksiinsa ja onneksi he voivat edelleen ostaa haluamansa. Hyvä niin.

Äänestä
  • Tuo oli osuvasti todettu.

    Vaikka 110 täällä joutuu silloin tällöin joutuukin arvostelunkin kohteeksi, on sillä jatkuvasti ostajia, jotka tietävät, mitä hankkivat, niin myönteisesti kuin kielteisestikin. Edes mahdollisuus hankkia käytettyjä autoja Keski-Euroopasta (ja tulla samalla petetyksi) ei juurikaan ole hievauttanut uuden Ladan myyntiä.

    Venäläisiä autoja ostetaan täällä siis vastaisuudessakin. Ankarista markkinaolosuhteista huolimatta Venäjän autoteollisuus pitää kyllä huolen, että sillä on Suomessakin jalansijaa.

    Äänestä

  • EIKÖS SE KUITENKIN OLLUT AIKA RUMA MALLI SE SAMARA MINUSTA SIIS SE OLI TODELLA RUMAN NÄKÖINEN MALLI.JOTKUT SAMARAN MALLIT KUTEN 1.5 JA CARLOTA OLIVAT HIENOJA.

    Äänestä

  • Eri mahtavaa noilla malleilla luulis ladan vallottavan maailman kannattaa todella käydä noilla sivuilla jotka todistavat että lada jyrää lännessäkin. Omasta mielestäni kaikkein tyylikkäin oli lada roadster harmi vaa ku sivut on saksaks niistä ei saa erkkikään selvää (on testattu) ois kiva tietää sen tekniset tiedot

    Äänestä

Kun vielä 110 saadaan pois markkinoilta, niin päästään niistä romuista eroon. Joku laatukriteerikin pitäisi olla myytävillä autoilla.

Äänestä
  • Montako samaraa olet omistanut?

    Äänestä

NYYH olihan se vanha ja aina se natis mutta olishan sillä pikkupojat komeasti harjotellu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päästiinpä siitäkin kirjoitti:

Uusin TM uutisoi, että Samaran myynti Suomessa on lopetettu. Ei täyttänyt enää uusimpia päästö- ja turvallisuusmääräyksiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu