Lumikki ja 7 lyhytkasvuista aikuista

................

Lumikki oli kotiutunut 7 kääpiön luokse. Taas kerran eräänä iltana olivat Lumikki ja kääpiöt leikkineet seuraleikkejä, kunnes Lumikki ilmoitti, että hän ottaa nyt ja menee nukkumaan.
Lumikki kiipesikin yläkerrokseen omaan huoneeseensa ja kääpiöt - miehiä kun olivat - päättivät hieman lähteä tirkistelemään Lumikkia.
Niinpä kääpiöt menivät Lumikin ikkunan alle ja koska tikkaita ei ollut, he nousivat toistensa olkapäille siten, että Vilkas oli pienimpänä ja kevyimpänä tornin huipulla. "Lumikki riisuu hameensa", raportoi Vilkas ensimmäisenä sitä, mitä ikkunan takana tapahtui
"Se riisuu hameensa", "se riisuu hameensa", toisti jokainen kääpiö Vilkkaan alapuolella.
"Nyt lähti paita pois", sanoi Vilkas seuraavaksi "nyt se otti paidan pois", "nyt se otti paidan pois", toistivat loput. "Ja nyt Lumikki ottaa rintsikat pois", "lumikki ottaa rintsikat pois", "lumikki ottaa rintsikat poist", toistivat kääpiöt.

Sitten yllättäen tornin tasapaino hieman horjahti ja Vilkas joutui ottamaan hieman kovaa kiinni ikkulaudasta ja kuului rasahdus, jonka Lumikki kuuli ja lähti tulemaan kohti ikkunaa.
"No nyt se tulee", sanoi Vilkas. "niin multakin", "niin multakin"....

1

5231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hahaa99

      tosi mainio.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      55
      3550
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      32
      2959
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2614
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      76
      2554
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2241
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2232
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1716
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1613
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      13
      1525
    Aihe