Rasismi ja ahdasmielisyys

Itsetunnosta. Ei luoteta tarpeeksi omaan itseensä. Vanha sananlasku sen kertoo. "se koira älähtää johon kalikka kalahtaa"
12471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kaikissa suomalaisissa kaupungeissa monet fiksut maahanmuuttajat ovat tulleet ryminällä mukaan politiikan tekoon? Ottaako ennakkoluuloton PeRsujen ryhmä ensimmäiseksi maahanmuuttaja-ehdokkaita? Ken ehtii eka?

Äänestä
  • vaikka sitten sillä vihreiden *pakolla* tai muuten kaikki *tuhotaan*

    Äänestä

  • vihreillä ainakin kaksi, ja kokoomuksella Vaasassa!

    Etkös äänestänyt heitä?

    Äänestä

oot havainnut ittessäs.

Vai mitä ajat takaa tällä viestillä?

Äänestä

kumpuaa todellisuudesta, joista kertovat myös tilastokeskuksen tilastot.

www.stat.fi

miettikää, Vaasassakin, vuonna 2007, joka neljäs raiskaus ja lapsen seksuaalinen ahdistelu oli muun kuin suomalaisen tekemä.

Äänestä

ja sanottu.
Mistä muistit tuon vanhan viisauden?

Äänestä

Sinulla on sinisilmäinen mailmankuva. Uskotko tosissa että näistä afrikkalisista tulee joskus olemaan mitään hyötyä yhteiskunnalle. Kirjotus ja lukutaidotonta porukkaa. Te jotka tahdotte tänne pakolaisia olette yhteiskunnan suurin vaara.
Sodanaikana teidäntapaiset pantiin seinää vastaan ja kylmää lyjyä aivoihin.
Miten se on itsetunnosta kiinni jos ihminen vastustaa pakolaisia. Päinvastoin,se on enemmän itsetunteva ihminen joka näkee vaaran siellä missä se on. Mutta dream on kyllä Vaasan kaduillakin vielä tulee mellakoita. Kunhan näitä pakolaisia lisäänty ja he alkavat vaatimaan itselleen oikeuksia.

Äänestä
  • kaikki enemmän tai vähemmän pakolaisia ! Saithan sinäkin oikeuxia ! Omistatko sinä tämän maailman vai ? Sitä kylmää lyijyä lentelee vähän sinne sun tänne että varo poika kalloosi !

    Äänestä

  • ainoastaan pakolaisia, suomalaiset vastustavat kaikkia, jotka eivät näytä blondeilta suomalaisilta. Suomalaisella ei saisi olla edes tummia hiuksia, koska siinä piilee se vaara, että "toi on varmaan ulkomaalainen". Suomalaiset ovat vainoharhaisia.

    Nimim. tummahiuksinen sataprosenttinen suomalainen, joka usein kokee Suomessa rasismia.

    Äänestä

  • ... dominoi näitä keskusteluja.
    Löytävätkö kaikki vähämieliset tänne? Taitaa olla liian helppo osoite. Ehdotan rekisteröintipakkoa.

    Äänestä

samaa mieltä kanssasi. Suomalaisilla on huono itsetunto ja he ovat kateellista porukkaa. Tämä kaikki kumpuaa juuri töykeytenä ja rasismina.

Äänestä

Ruotsalaisten puolueen isä, Axel Olof Freudenthal on tuonut esiin termin, etninen ruotsinkielinen, johon liitty aika tavalla rasismia. koska Freundhal kirjoitti vain ruotsiksi, niin tuodaan tähän hänen teesinsä meistä suomnekielisitä, selliasena, kuin puntila, on tutkiessaan tämän herran teesejä, ne kääntänyt:

"Ruotsia puhuva sivistynyt luokka kuuluu ruotsalaiseen kansallisuuteen, joka näin ollen oli ollut ja on edelleenkin valtiaskansa;

Suomalaiset eivät olleet voineet, rotunsa jäsenkansaa kun olivat, luoda ennen ruotsalaisten valloitusta mitään omintakeista kulttuuria;

Historiasta tiedämme, että niillä kansoilla, jotka kuuluvat turaanilaiseen kansansukuun, ei ole erityisiä luonnonlahjoja itsenäiseen edistymiseen sivistyksen eikä viljelyksen alalla;

Ei mikään muu kansa Euroopassa ole osoittanut niin vähän taipumusta itsenäiseen asemaan kansojen joukossa kuin suomalaiset ja ylipäänsä koko turaanilainen suku;

Älyllisessä suhteessa suomalaiset eivät vielä vetäneet vertoja muille kansoille;

Ruotsalaisen talonpojan mielestä suomalainen ammattitoveri on alempi olento, erämaiden pölkkypää, joka kaikissa suhteissa on hänestä jäljessä. "

http://fi.wikipedia.org/wiki/Axel_Olof_Freudenthal

ajatukset ovat samansuuntaisia niiden kirjoitusten kanssa, joita A.Hitler viljeli itä-eurooppalaisista.


eli mies, jonka nimissä RKP on jakanut mitallin mm. Paavo lipposelle, olisi nykypäivänä syytettynä kiihotuksesta kansanryhmää vastaan.


Täällä on usein esillä kirjoituksia, jotka kuuluvat sarjaan: "Suomalaiset eivät olleet voineet, rotunsa jäsenkansaa kun olivat, luoda ennen ruotsalaisten valloitusta mitään omintakeista kulttuuria; "

ja joissa vähätellään tai kiistetään suomenkielisten asutus suomessa ja vähätellää tai kiistetään ruotsin suomeen 1100-1300-luvuilla tekemät sotaretket, joilla suomi alistettiin ruotsin siirtomaaksi.

vaikka todisteet osoittavat päinvastaista.
no tämä ei ole mitenkään ihme. nostaakseen vihaa pääväestöä vastaan, ovat levittvät freudenthalin oppilaat kaikenlaisia keksittyjä viikinkitarinoita, joille ei löydy mitään arkeologisia todisteita.

ja pahinta on, että nämä Axelin seuralauiset ovat itse niin aivopestyjä, etteivät erota todellsuutta omista fantasioistaan.

tämä on sitä todellista rasismia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kumpuaa huonosta kirjoitti:

Itsetunnosta. Ei luoteta tarpeeksi omaan itseensä. Vanha sananlasku sen kertoo. "se koira älähtää johon kalikka kalahtaa"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu