ajan varattu, eka toisen kanssa odotat häntä, sitten vapaa pätkän, sitten taas toisen kanssa odotat häntä. Eikö hänelle kuuluisi aloitteen tekeminenkin? Yrittää mutta ei hän sano mitään, tunnustaa kyllä rakkauden sinua kohtaan, niin mitä siinä voi tehdä?
Jos henkilö
on koko
3686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
viestiä pistetty, kirjettä, menty katsomaan häntä, muttei hän sano mitään, niin mitä pitäisi tehdä? Eiköhän hän silloin tykkää vaan juoksuttaa sinua ympäriinsä, mitä väliä vaikka itsekin häntä rakastaisi, jos omat tunteet ei hänelle mitään merkitse.
asia olisi pitänyt selvitä, mene eteenpäin ja unohda, tuskin se tyttö sinua haluaa. Tsemppiä nyt kuitenkin. :)
varattu, ja tietäisi että odottaisit häntä (olet kertonut hänelle), niin kyllä minustakin hänen pitäisi tehdä jotain. Aika ikävä juttu. Minäkin "tunnustin" kerran, mutta en varattuna. Toinen oli. Ei siinä ehkä juuri silloin ole paljoa tehtävissä.. Tuo on aika vaikea.