Minä olen aivan vasta tavannu kauris miehen..itse olen rapu nainen ..onko jollakin kokemusta tällaisesta suhteesta..en tunne kauris ihmisiä ollenkaan..tämä on ensimmäinen kauris mun tuttava piirissä..kertokaa tulisko tästä mitään.. :)
RAPU...n ja KAURIS...m
8
1511
Vastaukset
- rapu-akka
Toimii, itselläni kahden vuoden suhde kauriin kanssa takana ja parempaa ymmärtäjää rapumaisille oikutteluilleni ja marttyyritempauksille en ole koskaan löytänyt. Kaurispoika tuntui ymmärtävän kaiken todella helposti ja oltiin vähän niin kuin hengenheimolaisia.
Toisaalta suhde kaatui siihen, että itse kuristin hänet liian tiukalle talutusnuoralle ja olin jo sairaalloisen mustasukkainen hänen tekemisistään..- jolla oli kaurismies
No ei kyllä mun kaurismies ymmärtänyt sitten yhtään mun oikutteluja (enkä ole edes pahimmasta päästä :D ), ahdistu suunnattomasti, jos sattui olemaan vähäänkään epätasaista ja ei-rauhallista elämä. Mutta ehkä se johtui ihan jostain muusta kuin horoskooppimerkistä.
- Helka
Sovitte täydellisesti toisillenne. Kauris olen minä ja kumppanini on Rapu Meillä täydellinen suhde toimii . Yhdessä 5 vuotta ja vielä rakastunut mieheeni.Onnea teille .
- -78
toimii aivan hyvin...kuin paita ja peppu ;)
- vapaaraja
Olen oikeasti sitä mieltä tästä sinun ongelmastasi et jos tosiaan mietit et onko joku toinen horoskooppimerkki sinulle hyvä..tai huono on sinun vielä odotettava kunnes sinut vanhanapiikana kannetaa sukulaistentoimesta vanhainkotiin...sillä sillä ei ole hel...inkään merkitystä mikä horoskooppimerkki toinen on jos olet kohdannut ihanan ja sinua miellyttävän vastakkaisen sukupuolen edustajan.Olen kauris ja seukannu vähä yhden jos toisenkin merkin kaa,ja ei ole ollut ongelmat tähtimerkeistä kii.
- -78
Kyllä tulisi varmasti...itsekin olen kauris ja tykkään tosi paljon rapu-naisista.
- kauriskääkkä
kun aina, kun viihtyy jonkin seurassa, on se joku esim. rapu:)
- assi82
Siis kauris ja rapu kuuluvat toisilleen. Itse olen kauris, enkä ole vielä tavannut rapuani, mutta vanhempani ovat juurikin näitä yksilöitä, ja lainatakseni äitini sanoja; Kukaan muu ei jaksa eikä ymmärrä kaurista kuin rapu! Että kyllä siihen on uskominen... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37943Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29879Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56738Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720