Minä olen aivan vasta tavannu kauris miehen..itse olen rapu nainen ..onko jollakin kokemusta tällaisesta suhteesta..en tunne kauris ihmisiä ollenkaan..tämä on ensimmäinen kauris mun tuttava piirissä..kertokaa tulisko tästä mitään.. :)
RAPU...n ja KAURIS...m
8
1490
Vastaukset
- rapu-akka
Toimii, itselläni kahden vuoden suhde kauriin kanssa takana ja parempaa ymmärtäjää rapumaisille oikutteluilleni ja marttyyritempauksille en ole koskaan löytänyt. Kaurispoika tuntui ymmärtävän kaiken todella helposti ja oltiin vähän niin kuin hengenheimolaisia.
Toisaalta suhde kaatui siihen, että itse kuristin hänet liian tiukalle talutusnuoralle ja olin jo sairaalloisen mustasukkainen hänen tekemisistään..- jolla oli kaurismies
No ei kyllä mun kaurismies ymmärtänyt sitten yhtään mun oikutteluja (enkä ole edes pahimmasta päästä :D ), ahdistu suunnattomasti, jos sattui olemaan vähäänkään epätasaista ja ei-rauhallista elämä. Mutta ehkä se johtui ihan jostain muusta kuin horoskooppimerkistä.
- Helka
Sovitte täydellisesti toisillenne. Kauris olen minä ja kumppanini on Rapu Meillä täydellinen suhde toimii . Yhdessä 5 vuotta ja vielä rakastunut mieheeni.Onnea teille .
- -78
toimii aivan hyvin...kuin paita ja peppu ;)
- vapaaraja
Olen oikeasti sitä mieltä tästä sinun ongelmastasi et jos tosiaan mietit et onko joku toinen horoskooppimerkki sinulle hyvä..tai huono on sinun vielä odotettava kunnes sinut vanhanapiikana kannetaa sukulaistentoimesta vanhainkotiin...sillä sillä ei ole hel...inkään merkitystä mikä horoskooppimerkki toinen on jos olet kohdannut ihanan ja sinua miellyttävän vastakkaisen sukupuolen edustajan.Olen kauris ja seukannu vähä yhden jos toisenkin merkin kaa,ja ei ole ollut ongelmat tähtimerkeistä kii.
- -78
Kyllä tulisi varmasti...itsekin olen kauris ja tykkään tosi paljon rapu-naisista.
- kauriskääkkä
kun aina, kun viihtyy jonkin seurassa, on se joku esim. rapu:)
- assi82
Siis kauris ja rapu kuuluvat toisilleen. Itse olen kauris, enkä ole vielä tavannut rapuani, mutta vanhempani ovat juurikin näitä yksilöitä, ja lainatakseni äitini sanoja; Kukaan muu ei jaksa eikä ymmärrä kaurista kuin rapu! Että kyllä siihen on uskominen... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061718
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621173
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216848Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122763
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728