Olisi tuntenut rakkautta. Ei menneellä ole merkitystä, vain tämä hetki on tärkeää. Sinä ja minä yhdessä. Saimme lahjan, rakkauden toisiamme kohtaan. Otin sen vastaan niin onnellisena, olin odottanut sitä koko elämäni. Toivoin niin samaa sinulta.
Koskaan ei ole liian myöhäistä, ei rakkaus kuole. Meillä on vielä toinen mahdollisuus. Olisitko jo valmis rakastamaan ja olemaan rakastettu. Ottaisitko jo tämän lahjan vastaan, kyselemättä miksi. Eläisitkö jo kanssani hetken kerrallaan, ikuisesti rakastaen. Käsi kädessä.
Koskaan ei ole liian myöhäistä, ei rakkaus kuole. Meillä on vielä toinen mahdollisuus. Olisitko jo valmis rakastamaan ja olemaan rakastettu. Ottaisitko jo tämän lahjan vastaan, kyselemättä miksi. Eläisitkö jo kanssani hetken kerrallaan, ikuisesti rakastaen. Käsi kädessä.
Vastaukset 27
Vanhimmat
henkilö, mutta vastaan silti KYLLÄ! Ja toivottavasti se sulle oikea henkilö vastaa myös!
ole, mutta vastaan silti myöntävästi...
olisin valmis,jos vaan hyväksyt minut tällaisena kun olen ,siis omana itsenään ,mitään muuttamatta.
hyväksyt minun vahvat ja heikot puoleni .niinkuin myös minä sinussa.
käsi kädessä jatkettaisiin ,vaikka yhteinen tie ei olisi aina helppo,tukisimme toinen toisia ja kerrottaisiin pienet salaisuutemme toisillemme.
naurettaisiin ,halattaisiin .itkettäisiin yhdessä,elettäisiin päivä kerralla täysillä.
pidettäisiin toisistamme hyvää huolta.
sinun kanssasi. :)
sinä se et juuri halunnut ottaa sitä vastaan,vaan luikertelit siitä aina pois.
Menneellä ei tosin ole vaikutusta,mutta tulevalla ja tällä hetkellä on.
Ehkä sulla on hieman erilainen ajatusmaailma kuin minulla, ja siksi tämä ei voi onnistua.. ei sitten vaikka miten päin yrittäis.
Sinä olet materialisti ja minä taas en ja susta kaikki pitää näyttää hyvältä,vaikkei sitä todellisuudessa olisikaan.Mulla taaa toisinpäin.
kauniisti pyydettynä voi kukaan vastustaa ja olla sanomatta Kyllä.
Kuten näet, vastauksia tulee satamalla :)))
kanssaan olemaan, mutta toivoisin, ettei minun tarvitsisi muuttua kovaksi ja vallanhaluiseksi naiseksi (pirttihirmu), että saisin olla oma herkkä itseni ilman ettei toinen halua minua toisenlaiseksi. Tämä maailma on muutenkin välinpitämätön, kova, ja kylmä etten kestäisi enää sitä, että minullle lankeaa tietty rooli vielä kotona. Haluan, että kotona on rauha ja ihmiset välittävät toisistaan. En halua, että kotona pitää kilpailla rahasta ym. Kilpailkoot muut. Minulle on muut asiat tärkeämpiä.
kovin vakuuttavaa jos ei uskalla laittaa edes
sitä onko viesti miehelle vai naiselle.
Sori vaan, mutta näin on.
toisen, mitä se sellainen rakkaus on? Miksi et ottanut suoraan yhteyttä tutustuaksesi ja näyttänyt tunteita aidosti?
ja varovaiset vai miten se nyt meni
hitaus ja rohkeus, tai jotain?
sopivaa?
rohkeus ja oikea aika. :)
tuo kirjeenä. Tai voit ottaa käsistä kiinni, katsoa silmiin ja antaa vastauksen nousta katseeseen.
Jos sinusta tuntuu, että teillä on toinen mahdollisuus, niin se pitää osoittaa toiselle, antaa mahdollisuus olla rakastettu ja rakastaa.
Ehkä hän tuntee samoin, koska sinullekin on herännyt tunne toisesta mahdollisuudesta. Ehkä hän on valmis nyt. :)
mahdollisuutta ja tee selväksi että tunteesi eivät ole muuttuneet. eivätkä muutu. joillakin voi olla vaikea uskoa toisen rakkautta ja sen pysyvyyttä, jos elämä ja mennyt on muuta osoittanut.
jokainen haluaa olla rakastettu ja rakastaa. kyse on uskalluksesta. sinun tehtäväsi on luoda luottamusta teidän suhteeseen, rakkauteen ja sen pysyvyyteen aina avoimella sylillä ja tukemalla haparoivia askeleita yhteisellä tiellä. jos osoitat ettei ole mitään pelättävää niin hän uskaltaa.
Mä tunnen ja ajattelen täysin samoin kun sinäkin... Taidetaan olla aika samanlaisia, en tiedä onko se hyvä vai huono juttu? :)
laitasit ton saman mailina, sille sydämesi valtuutetulle.
Ei mene sekasin koko foorumi
ja elämä on... rakkaus täytyy elää todeksi oikeassa elämässä, miksi kyselet sitä täällä?
http://www.youtube.com/watch?v=dYpnmhIUOp8
Ei tää kyllä vielä rakkautta ole. Jotain suurta kiinnostusta, mut rakkaudesta tässä ei kärsi vielä puhua. Ei oikeasti. Se selviää sitten, kun on nähty tätä pitemmästi. Mut toki ihastumisen ja kiinnostumisen tunteet on huikeita.
Ei tää tietysti ole hävinnyt. Mutta mun mielestä me nyt ei olla sitä ensimmäistäkään mahdollisuutta oikein edes katsottu? Musta sitä ei ole tehty. Miten sä puhut jo toisesta mahdollisuudesta? Mulle on tullut varmaan tämä tunne ja se tuli kysymättä lupaa. Ei elämässä sillain tarvi olla järkeä. Sä kyselet, eläisinko sun kanssas hetken kerrallaan, mä kysyn, voiko tässä muuta tehdä, mut tahtoisin kyllä jotain konkreettista oikeasti. Nuo "hetket" kuulostaa niin abstrakteilta, kun pitäis vaan jutskailla ja tavata ja kuulostella fiiliksiä, eikä romantisoida tästä jotain harlekiinia.
Eikä romantisoida tätä nyt liikaa, koska sit menee jutut vaikeiks, sitä alkaa miettiin liikaa ja ihmetteleen outoja asioita, ja oikeasti ne selviää vaan yhdessä olemalla ja tutustelemalla.
Tajuatko, et jos sä tosissas kysyisit multa tuota, et eläisinko sun kanssa ikuisesti rakastaen, se on kosinta. Oikea kosinta, vakava juttu. Ei totinen, mut ei ihan mikään kevyt asiakaan. Mä en vastaa sulle tohon. Sä tiedät, ettet sä nyt oikeasti voi mua kosia. Eikä ole sellaisen aika, ei aikoihin. Unohda tuo nyt pitkäks aikaa ja keskity tähän hetkeen.
Mä voisin kosia sua, mutten sitä nyt tee. :)
Mut käsikädessä vois kyllä taapertaa.
Jotenkin en mä halua yhtään vähätellä tätä, mut mä haluisin sulle hiukan jalkoja maanpinnalle. ETtä asiat aikanaan ja rauhassa. Eikä sen tarvi olla niin dramaattista, vaan sillain hyvältä tuntuvaa.
Mut halit sulle. On tuo silti ihan ihana kirjoitus. Vaikka musta tuntuu, että järjenkin on vähän pysyttävä kädessä. ;) Tykkään susta paljon.
Toi sama virsi jokaiselle flirtillesi, samat lauseet pistät uusiksi =O
mahdollisuudelle kävi? Tyrikö sen jompikumpi?
koko maljan, ahneesti rakkaani. Meillä on vielä toinen mahdollisuus ja ojennan käteni ja otamme en ihana tähtilautturini
Olisi oppinut tuntemaan itseäni, niin kuin nyt tunnen. Ilman sinua en kai koskaan enään olisi uskonut ihmeisiin ja oikeaan rakkauteen. Ilman sinua, en olisi nyt tässä ja hymyilisi elämälle. Rakastan sinua. Saanko luvan ;)?
http://www.youtube.com/watch?v=Vo_0UXRY_rY&feature=related
Mukavaa joulun odotusta :))
minä olisi koskaan ymmärtänyt elämää niinkuin nyt sen ymmärrän, ja ilman häntä se ei olisi ollut mahdollista. Hän auttoi tavalla, joka muutti elmäni valoisammaksi. Rakastan häntä.
Tanssiinkutsun voisin minäkin uudistaa, vaikka hän jo antoi rukkaset yhden kerran ;) ..mutta olkoon menneeksi.. tanssitko kanssani?
http://www.youtube.com/watch?v=hh8QtuXYnno&feature=related
Rauhallista joulunaikaa sinne myös. :)
...upeille kirjoittajille, jotka osaavat kertoa kauniista ajatuksistaan tuosta noin vain. itse olen sellainen ujo jupikka, joka tekee asioita enemminkin, ei osaa sanoa paljon mitään mutta rakastaa hiljaa vaan.
Teen tekoja en niinkään osaa puhua rakkaudesta.
Hän?
Varmaan. Kyllä varmasti tajuaa mistä kyse , eikä anna onnenne toista kertaa livetä käsistä. Eikä sinun. Anna tuo kaunis teksti jouluna hänelle. Parempaa , molemmille , lahjaa en voi kuvitella.
Tsemppiä ja (uudelleen orastavan?) rakkauden täyteistä joulua! :) Kaikkea hyvää ja kaunista teille toivon todella
..piristävistä sanoistasi :) Niin, joulunahan voi tapahtua ihmeitä..varsinkin rakkaudessa :)