Taavi on kotona,
nukkuu..
eikä milloinkaan enää herää.
Henki ja häntä jäi Pirkkalantielle.
Taavi oli pitkäkarvainen keltainen nuori
uroskissa, kaulassa musta nahkainen "timantti"panta.
Taavi katosi pe. 12.12 ja löytyi su. 14.12.08
Pirkkalantien puolen välin tienoilta.
Tapauksesta jotain tietäviä... ottaisitte yhteyttä..
Menetettyä ei saa takaisin, mutta asia vaivaa.
Taavi oli meille rakas.
nukkuu..
eikä milloinkaan enää herää.
Henki ja häntä jäi Pirkkalantielle.
Taavi oli pitkäkarvainen keltainen nuori
uroskissa, kaulassa musta nahkainen "timantti"panta.
Taavi katosi pe. 12.12 ja löytyi su. 14.12.08
Pirkkalantien puolen välin tienoilta.
Tapauksesta jotain tietäviä... ottaisitte yhteyttä..
Menetettyä ei saa takaisin, mutta asia vaivaa.
Taavi oli meille rakas.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itku tuli , jos tekijät selvii en ole ainoa joka on pahoilla mielin .Ja suosittelen että ne kissan vihaajat jättää tämän viestin rauhaan typerine kommentteineen /yhtä lailla koirat ja muutkin ihmiseen luottavat eläimet ovat rakkaita ja suojelun arvoisia minulle.
On tainnut jäädä aamu lääkkeet ottamatta.
Vai onko peräti loppuneet. Terkkarista niitä saa lisää...
Se että kattis jäi auton alle ja siltä läks nirri. Kuten kaikilta kateila jotka ottaa auton kanssa painia.
itte en ainakaan viitsi edes jarruttaa mokomien takia, yli vaan. Rusakoita ja kissoja on muuten kiva joskus oikein tähdätä....välillä osuu, välillä ei.
Toivottavasti koet vastaavan kohtalon jonkun rattijuopon taholta / on se niiin kivaa tähdätä sun kaltaisia !!!!!
Sääliks käy tuommoiset ihmiset, kun sinä olet.
Yleensä en toivo ihmisille mitään pahaa, mutta
sun kohdalla kyllä toivon, että sulle kävis jotain, mikä tuottais sulle yhtä pahan mielen, kuin tuolle kissan omistajalle rakkaan lemmikin menetys.
Tuon kissan kohtaloa minä surkuttelen, ja sen omistajaa, mutta sinua en surkuttelisi yhtään.
Ei silti, tuskin sinua tälläiset kirjoittelut hetkautaa,oot joko tosi nuori, typerä, lapsellinen, tai muuten vaan olevinas tosi kova " JÄTKÄ", MUTTA MINUSTA LÄHINNÄ SÄÄLITTÄVÄ.
omistaja.
Olen seurannut surullisena ja huolestuneena käymäänne keskustelua (ketjusta poistettu viestejä).
Mikä teitä ihmisiä vaivaa,
jotain on pahasti vialla.
(Taavin "puolustajat" en tarkoita teitä)
Haluan uskoa, ja uskonkin että Taavi on vahingossa jäänyt auton alle..vaikka häntää ei koskaan löytynytkään.
"..rauha maassa ja ihmisten kesken hyvä tahto.."???
Toivotan kaikesta huolimatta, teille kaikille ja läheisillenne Hyvää ja Rauhallista Joulua.
Tuskinpa Taavia tahallaan kukaan tappoi. Mutta onko se väärin, ettei pidä irrallaan kulkevista kissoista, jotka pissivät pitkin pihoja ja kakkaavat lasten santalaatikoihin? Täytyykö tällaiset viestit poistaa? Säälittävää. Kuka tässä muuten lopulta on Suomen lain mukaan tehnyt väärin? Taavin omistaja tietenkin! Kissaa ei saa päästää yksinään kuljeskelemaan.
miksi ketjusta oli osa poistettu.
Laki sanoo tosiaan, että ei saa pitää kissoja irrallaan, mutta sanoo se laki jotain myös lemmikin
tappamisesta.
Isot osan otot Taavin menettäneelle. :( Oman rakkaan kissan menetys on aina kova paikka... Toivottavasti jotakin selviää. Jaksamisia!
Ps. Ei ole ihme jos Harjavallasta löytyy idiootteja jämäapinoita, jotka eivät ymmärrä muiden tuntemuksia vaan asettavat oman tyhmyytensä kaiken edelle ja tulevat tänne näyttäytymään idiotismin perikuvana. Että FUCK OFF ja niin pois päin heille vain.
olisi pitänyt Taavin sisällä tai hihnassa Taavi voisi olla henkissä. Tämä on se asia josta ei koskaan päästä todellisuuteen. Kissan omistajan mielestä kisu saa kulkea vapaana ja muut ovat pahiksia. ENKÄ vihaa kissoja.Vaan säälin omistajia jotka eivät todellisesti välitä lemmikistään.Ne jotka pitävät kisunsa sisällä ja hihnassa eivät anna tapahtua mitään pahaa,eivätkä ole välinpitämättömiä.
Tämä viesti oli täyttä asiaa!
En minäkään vihaa kissoja; mielestäni kissat ovat parhaimmillaan suloisia.
Mutta kissa on peto, joka ei kuulu vapaana Suomen luontoon (tätä faktaa eivät kissojaan vapaina pitävät, vastuuttomat omistajat tietenkään hyväksy).
Lisäksi kissat pissaavat ja kakkaavat toisten ihmisten pihoihin, terasseille, hiekkalaatioihin jne., käyvät lämmittelemässä lastenvaunuissa ja autojen päällä ym. mukavaa.
Hyvää uutta vuotta kaikille. Pitäkäähän kissanne kytkettyinä!