Siirrän poistettuhin

suoraan

Merkitsen tulleet roskapostit torjuttavien luetteloon, jolloin ne siirtyvät suoraan poistettujen kansioon. Poistelen niitä sitten sieltä avaamatta. Kysyisin, näkeekö lähettäjä ne avatuiksi vaiko ei?

2

552

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sillä 

      väliäkään? Lähettäjä tietää ossun toimivuuden, kun ei mene bumerangina takaisin.

    • MinäIte.

      Elikkäs käytän kyseistä ohjelmaa.

      Aina kun tulee roskapostia, klikkaan hiiren oikealla ja valitsen "roskaposti" sieltä valitsen kummatkin, osoitteen ja toimialueen. Siten ne päätyy "mustalle listalle" ja siirtyy automaattisesti roskaposti valikkoon.

      Menen roskapostivalikkoon:
      Joka kerta kun roskapostia tulee, klikkaan postia ja voin valita sieltä "Poista ja torju", näin lähtee viesti takaisin jossa lukee suunnillleen "vastaanottajaa ei löydy"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      351
      2133
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      50
      1683
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1343
    4. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      1234
    5. 143
      1188
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1161
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      85
      1092
    8. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1067
    9. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1058
    10. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      982
    Aihe