Nyt on Queen Paul Rodgersin Rock The Cosmos tour (2008) sitten ohi. Martinin sivuilla puitiin kiertuetta ja siellä tehtiin mm. tällainen havainto:
"Paul looked really bored and tired; I have a feeling this was the last tour with him"
Koko "arvostelun" voi lukea alla olevasta osoitteesta:
http://www.queenconcerts.com/live/current-tour.html
Saa nähdä millaisena meno jatkuu. Jatkuuko kenties lainkaan?
Lopun merkkejä ilmassa?
4
416
Vastaukset 4
- Bad Co,
#Nyt on Queen Paul Rodgersin Rock The Cosmos tour (2008) sitten ohi. Martinin sivuilla puitiin kiertuetta ja siellä tehtiin mm. tällainen havainto:
"Paul looked really bored and tired; I have a feeling this was the last tour with him"
Saa nähdä millaisena meno jatkuu. Jatkuuko kenties lainkaan?"
**********
Martinhan on tunnettu aika rajuista ja vahvoista omista mielipiteistä ja hänellä on siihen toki oikeuskin. Totuushan on se, ettei ensi vuodelle ole mitään suunnitelmia vielä tehty, joten spekulaation puolelle tämäkin vahvasti menee. Brian on tämän asian itsekin vahvistanut ja perättömiä uutisankkoja alas ampunut.
Faktahan on se, että aivan samalla tavalla kuten come-back kiertueellakin Vancouverin keikka, myös Etelä-Ameriikan keikat olivat suorastaan tajunnanräjäyttäviä. Ja myöskään itse en pistäisi lainkaan pahaksi, jos voisin vielä kolmannenkin kerran tämän upean kokoonpanon livenä nähdä.- fgfdxgdfxd
Olihan viime kiertueellakin kuukausien taukoja, kevään 2005 euroopan kietueen jälkeen huilivat pari kuukautta ennen kesän muutamaa stadion keikkaa, sitten taas pari kuukautta taukoa ennen Japanin rundia, sitten seurasi peräti 4kk tauko ennen USAn kiertuetta.
Eli siinä mielessä tauosta ei vielä voi päätellä juuri mitään. Tosin mikäli tarkoitus olisi markkinoida uutta levyä, olisi kiertuetta jatkettava heti, mutta eiköhän ne ole tajunneet että se ei myy kuitenkaan. - Soul Brother
fgfdxgdfxd kirjoitti:
Olihan viime kiertueellakin kuukausien taukoja, kevään 2005 euroopan kietueen jälkeen huilivat pari kuukautta ennen kesän muutamaa stadion keikkaa, sitten taas pari kuukautta taukoa ennen Japanin rundia, sitten seurasi peräti 4kk tauko ennen USAn kiertuetta.
Eli siinä mielessä tauosta ei vielä voi päätellä juuri mitään. Tosin mikäli tarkoitus olisi markkinoida uutta levyä, olisi kiertuetta jatkettava heti, mutta eiköhän ne ole tajunneet että se ei myy kuitenkaan."Tosin mikäli tarkoitus olisi markkinoida uutta levyä, olisi kiertuetta jatkettava heti, mutta eiköhän ne ole tajunneet että se ei myy kuitenkaan."
Musabisens on muuttunut sitten Queenin kultaisten vuosien ja levynmyynnin merkitys on vähentynyt. Ennen kiertueet olivat tappiollista toimintaa ja voitolle päästiin vain, jos/kun keikkailu lisäsi levynmyyntiä. Nykyään taas kiertueet itsessään tuottavat miljoonia.
Eli siinä missä ennen kiertueilla markkinoitiin levyjä, nykyään tehdään levyjä, jotta olisi syy kiertueeseen.
- Sammy who was low
...niin Pohjois-Amerikan kiertue olisi ehkä tulossa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rock_The_Cosmos_Tour
Toisaalta, tiedä häntä onko tämä kiertue yhtä varma mitä viime marraskuulle kaavailtu Pohjoismaiden kiertue. :P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231672
- 50970
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r153816Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 70676
- 67626
- 53617
- 59596
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.129578Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120544Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 34487
- 50482
- 55478
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 4439
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.137431