Puuttuuko Saabista turvatyynyt?

3308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun ne oli silloin -80 luvulla aika harvinaisia, että silleen.

Äänestä
  • Mistä tiedät onko sun tojussakaan tyynyt paikoillaan? Siellä kun ei ole väliksi vaikka 100 000 autoa liikkuisi ilman tyynyjä.

    Saabilta toimitettiin 24 kpl ruotsiin tarkoitettuja autoja Suomen puolelle ja asia korjattiin.

    Äänestä

  • hihkua turhasta. kirjoitti:

    Mistä tiedät onko sun tojussakaan tyynyt paikoillaan? Siellä kun ei ole väliksi vaikka 100 000 autoa liikkuisi ilman tyynyjä.

    Saabilta toimitettiin 24 kpl ruotsiin tarkoitettuja autoja Suomen puolelle ja asia korjattiin.

    mulla mitään tojotaa, vaan SAAB 900, että ei siinä turvatyynyjä ole eikä SAABeissa mitään turvatyynyjä muutenkaan tarvitse, kun olen niillä ajanut muuallakin kuin tiellä (esim. ojassa, eikä naarmuakaan itselle tullut). Jos olisin tuon tojotalla tehnyt tuskin tässä olisin vaikka olisi ollut tyynyjä täynnä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Takaisinkutsu kirjoitti:

Ei jumankauta! Nyt on unohdettu laittaa turvatyynyt uusiin Saabeihin:
http://www.taloussanomat.fi/kauppa/2008/12/15/saab-vetaa-uusia-automalleja-suomen-markkinoilta/200832357/12

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu