VAROITUS: Suoramarkkinointi Mega

Hain töihin ja kävi selväksi että ei sieltä mitään lakikoulutusta saa vaan samaan puhelinmyyntiin joutuu kuin muissakin kusettavissa paikoissa!!!!!!!!!!! Älkää vaan uskoko että tossa pääsisi lakimieheksi työssä käydessä ohessa!!!!!!!! Muka pörssiyhtiö vielä! Missä on pörssilistassa Megan osakkeet????????????
31416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyseinen lafkahan kauppaa lehtiä, erilaisia kursseja ja koulutusta (varmaan myös lakikoulutusta) jne. suoramarkkinoinnin keinoin eli on puhelinmyyntifirma, joka on pörssiyhtiön tytäryhtiö.

Äänestä

Jos joku luulee saavansa juridisen koulutuksen ja oikeustieteen kandidaatin paperit työnsä ohessa, on päässä aivan pakko olla enemmän tai vähemmän vikaa. Tietääkseni tämä on vieläkin Suomessa yliopistotasolla (Helsinki, Turku, Rovaniemi, Vaasa) tapahtuvaa opetusta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huijausta! kirjoitti:

Hain töihin ja kävi selväksi että ei sieltä mitään lakikoulutusta saa vaan samaan puhelinmyyntiin joutuu kuin muissakin kusettavissa paikoissa!!!!!!!!!!! Älkää vaan uskoko että tossa pääsisi lakimieheksi työssä käydessä ohessa!!!!!!!! Muka pörssiyhtiö vielä! Missä on pörssilistassa Megan osakkeet????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu