Ihan uteliaisuudesta kysyisin....

Aabra-ham

...keitä ovat ne "me" jotka toivottelevat nimim. "hölömöukon" ohella muslimien ("epäjumalanpalvojien") joukkoteurastusta?

12

488

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaikka

      motoristit ja pikkulihasten kasvattajat ?
      Hölömöukon ystäviä kun lienevät.


      Nyt kaikki töihin.
      Kirjoittanut: hölömöukko 11.12.2008 klo 14.25

      Ise olen valaissut jo satoja motoristi ja voimailukavereita sekä Iikolli kavereitani.Kaikki on olleet asialle myötämielisiä.

    • hölömöukko

      Ei pitäisi maailmassa olla,mutta miksi silti suurin osa terroritöistä on muslimien tekemiä? Siihen miksi sotilaita tapetaan turhaan vastaa vaikka sinä.On erittäin todennäköistä että jos muslimimaailmaan saadaan ydinaseita niin niitä käytetään myös.Miksi siis usa ei olisi oikeutettu niitä käyttämään? Oletko sitä mieltä että esim.Irak oisi ollut käyttämättä atomiaseita jos niitä vain olisi ollut? En halua edelleenkää mitään joukkoteurastuksia vaan Maailmaan rauhan ja jos ihmiset ei osaa keskenään olla niin takaisin kotimaahansa ja elämään siellä kulttuurinsa mukaan.Tässähän länsivallat on mokanneet kun puuttuvat muslimimaiden ongelmiin.Kyllä ne siellä pärjää koraani lakikirjanaan.Hittojako me niitä sinne määräämään.Maassa maan tavalla.

      • usa:n yksi tekosyy Irakiin hyökkäämiselle oli että Irakissa on joukkotuhoaseita, miksiköhän Irak ei niitä käyttänyt hyökkääjää vastaan?


      • valtio...

        Irak ei ollut islamilainen tai islamjohtoinen valtio. Irak oli Saddam Husseinin johtaman sekulaarin Baath-puolueen hallinnoima diktatuuri. Baath-puolueella ei ole ollut juuri mitään tekemistä islamin kanssa.

        Saddamin aikana naiset saivat enemmän vapauksia ja oikeusjärjestelmä länsimaistui. Irak oli ainoa Persianlahden alueen valtio, jonka laki ei perustunut shariaan!

        Saddam alkoi ottaa islamia mukaan politiikkaansa vasta myöhempinä vuosinaan. Kenties osaksi uskonnollisista syistä, mutta varmasti myös siksi, että islamin kautta oli helpompaa kosiskella Irakin uskonnollisia konservatiiveja. 90-luvun alussa Saddam lisäsi Irakin lippuun tähtien väliin sekä Baath-puolueen sloganin "Yhtenäisyys, Vapaus, Sosialismi" että tekstin "Allahu Akbar".


    • Eipä sentään edes tällä palstalla ilmaantunut ainakaan toistaiseksi kannattajia nimim. "hölömöukon" (joka esittäytyy "meinä" ja jossain myös "tavallisena kristittynä") toivomukselle islamin/muslimien hävittämisestä atomipommeilla Lähi-idästä.

      • että Aapo

        on täysin vapaa toisiin ihmisiin kohdistuvista ennakkoluuloista.


      • Löytyihän sentään tällä palstalla pari tukijaa nimim. "hölömöukolle".


      • kyseenalaistaa
        Aabra-ham kirjoitti:

        Löytyihän sentään tällä palstalla pari tukijaa nimim. "hölömöukolle".

        Aapon totuutta(tm)!


    • muslimien halusta

      pistää meidät länsimaalaiset kaasukammioihin. Kohtaus on varmaan ohi. Uskon yhä, että muslimit punovat, jotain tuollaista päämme menoksi. Me länsimaalaiset emme taas tahdo tappaa ketään. Se on äärimmäinen hetki muuttaa kantansa tässä. Miten on mitä te islamistit oikein punotte meidän päämme menoksi??

      • Observerus

        Missäpäs länsimaalaisia uhataan kaasukammioilla, eiköhän se ole enemmän länsimaisen demokratian keksintöjä.


      • nyt minkään
        Observerus kirjoitti:

        Missäpäs länsimaalaisia uhataan kaasukammioilla, eiköhän se ole enemmän länsimaisen demokratian keksintöjä.

        Ei se minkään "länsimaisen demokratian" keksintö ollut. Se oli fasistisen natsijohdon ratkaisu siihen, miten voi murhata mahdollisimman suuren määrän ihmisiä mahdollisimman nopeasti ja huomaamattomasti.

        Iranin presidentti Ahmadinejad ei muuten usko juutalaisten kansanmurhaan. Ahmadinejad pitää holokaustia valeena.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      85
      6020
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      319
      5117
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      48
      2599
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1832
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      109
      1497
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1402
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe