Vaikeuksia valita koru-lahjaa :]

valinnanvaikeus

Ainahan sitä sanotaan, että pitäisi tuntea tyttöystävänsä maku ja osata ostaa hänelle juuri oikeanlainen lahja, mutta nyt olen kahden vaiheilla ja kysynkin kaikilta (lähinnä noin 24-26 vuotiailta) naispuolisilta henkilöiltä, onko Kalevala Korun hopeinen Talon sydän -koru ( http://www.kalevalakoru.fi/korut/kuvasto/riipukset/6500 ) teidän mielestä liian mummomainen vai kannattaisiko hankkia jotain nuorekkaampaa?

Tyttöystäväni tykkää kyllä pitää koruja (hyvin monenlaisia laidasta laitaan) mutta harmikseni en vain satu omaamaan niitä kohtaan minkäänlaisia valintataitoja ja koruliikkeen myyjätkään eivät osanneet antaa yhtään rohkaisevaa sanaa minkään korun suuntaan.. :(

Haluaisin lähinnä ilmaista oman syvän rakkauteni tyttöystävääni kohtaan valitsemalla juuri sydän-korun ja tämän vuoksi mietin mm. tätä vaihtoehtoa.. vai olisiko ehdotuksia johonkin muuhun vaihtoehtoon, josta kaikki naiset haaveilevat? :)

5

1033

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Idea

      Kalevala korun Rakkaus-riipuksen (punaisena) Ikää minulla kyllä vähän enemmän kuin tyttöystävälläsi.
      Myös Lähde-riipus on kaunis, mutta se on varmaan enemmän näin3-kymppisen makuun.

    • Heli^^

      Sain vuosi sitten avomieheltäni synttäri lahjaksi talon sydän-nilkkaketjun, ja erittäin mieluinen oli. :D

    • n23.
    • -86

      Mä ainaki tykkäsin ihan kauheasti, kun sain poikaystävältä lahjaksi kalevalan lähde-korvakorut. Samaa sarjaa olevat rannekoru ja kaulakorukin ovat ihania :) mutta makujahan kyllä on monenlaisia.

    • juujajuujee

      Sain sen toisenlaisen Talon sydämen hopeisena (se missä on monta sydäntä ketjussa) noin melk. 10 vuotta sitten lahjaksi. Lahja on arvokas ja olen sitä säilyttänyt, koska luulen, että se iän myötä alkaa jossain vaiheessa mullekin "sopimaan". Vielä en sitä käytä, koska se ei tunnu minulta, olen 31v.

      Oletko harkinnut esimerkiksi Espiritin koruja? Tai lahjakorttia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      93
      7577
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3576
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      2961
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2702
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2532
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2461
    8. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2454
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2399
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2195
    Aihe