Terve!
Laitoin vahingossa lasinpesunestettä Jäähdyttimeen, noin litran, voiko tästä olla jotain haittaa? Ajoin jo vähän ja lämpötila heitteli aika lailla.
Opel Tigra = Räjähdysvaara?
Epätietoinen666
2
725
Vastaukset
- Glykoli
... että ei haittaa, mutta kun kirjoitit lämpötilan heitelleen aika lailla niin onhan siitä sitten haittaa. Viisainta kai se on vaihtaa puhtaat nesteet.
Noh.. Tuulilasin pesunesteessä on vain sappuaa, joten sen lämmönjohtokyky ei ole kovinkaan hyvä kuin itse jäähdytysnesteessä. Uskoisin, että sen takia lämmöissä on heittelyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as983772Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna363251- 603219
- 683029
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)682894Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.672819On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632524Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802321- 692168
- 452162