on mahtava todeta että suomessa oikeuslaitos toimii sittenkin! ei paskaa puhumalla paskaa saada ja normaali kansalaiset, työtä tekevät saavat sen oikeusturvan mikä kuuluukin! Kaikkea saa yrittää! mutta kannattaa katsoa onko lihaa luiden ympärille olkoon sitten katkeruuden syy mikä tahansa... Elämä ON! ei voi kun hymyillä!!!
oikeusvaltio kuitenkin
kokemuksesta...
3301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
valheilla paskanen loppu! kylillä voi puhua mitä vaan mutta päätökset on julkisia!!!ja lukoo muuten moni....mustaa valkosella on enempi kun humalaisen puheet!
Järjestelmä toimii ja siihen voi luottaa! Mitä tämä maa oliskaan jos toisin olisi??? Kaiken maailman helppohousut vois satuilla mitä vaan toisten pään menoksi! Mutta järjestelmä on pettämätön.
Kaikki kunnia ja kiitos käräjätuomiolle ja oikesulaitokselle.
Et kai ole tosissas? Tämähän on täysi mätäpaise kaikella tavalla käräjäoikeuksia myöden. Kaikki...siis kaikki asiat on päin persettä. Ei taida olla yhtään virastoa, viranomaista jolla on puhtaat paperit.