Suomen kansalaisia on huijattu susien suhteen. niitä ei ole 250, vaan paljon, paljon enemmän.
asiasta ei ole paljon hiiskuttu ettei tulisi paniikkia. maaseudun ihmisiltä on riistetty turvallisuuden tunne ja heitä ei kohdella perustuslain mukaisesti. susi on paljon ihmistä arvokkaampi eu-herrojen mielestä.
olen keräillyt eri paikoista (sanomalehdet yms.) näitä yksittäisiä susikantatietoja, ja kas kummaa, ne erosivat kokonaismäärästä (250 kpl) aika paljon loppujen lopuksi.
tehdäänpä ihan maalaisjärjellä ymmärrettävä laskutoimitus susista:
Kajaani: 9 yksilöä
Hinnerjoki: 15-20 yksilöä
Mynämäki: 25 yksilöä
Laitila: 20 yksilöä
Säkylä: 20 yksilöä
Kuhmo: 32 yksilöä
Oulu: 25 yksilöä
Yläne: 20 yksilöä
Lieksa: 40 yksilöä
Kaavi: 20 yksilöä
Sotkamo: 20 yksilöä
Pohjois-Häme: 20 yksilöä
Merikarvia: 6 yksilöä
Parikkala: 10
Rautjärvi: 9
KAIKKI TÄMÄNVUOTISET PENNUT ja Venäjän puolelta tulevat!
(lähteet: netti sanomalehdet)
jo pelkästään näistä tulee yli 250 sutta!!! kuinka paljon Suomessa tosiasiassa onkaan susia?? entä ne sudet, jotka ovat jääneet huomaamatta laskennoissa?
Suurpedot eivät kuulu ihmisasumusten lähelle ja ne olisi metsästyksen kautta opetettava karttamaan ihmistä, ennen kuin ne vievät lapsen jonkun talon pihalta.
PIHASUDET VOITAISEEN JAUHAA VAIKKAPA JOULURUOAKSI!!!
SUSI PÖYDÄLLE
16
1581
Vastaukset
- ölöölöö
Kumpaan luottaisi:
RKTL:n arviot, ammattilaisten tekemiä ammattilaisten menetelmin viileän analyyttisesti.
Jonkun vaahtosuisen kylähullun navettansa takana kännissä hourimat vainoharhaiset höpinät.
Siinäpä sitä onkin miettimistä...- luottomies,,,,
kannattaisi ehkä luottaa enemmän RKTL:n miehiin. Nämä navetantakaiset sössöttäjät nyt eivät täytä edes miehen mittoja missään suhteissa.
- Jooh kauheeta
maksa jokos jäsenmaksu jookos olet kiihdyksissä oleva sammamako.otatko jormasi suihiun ´jaime isät
- listassasi aika monta
norjanharmaata hirvikoiraa, itä-siperian laikaa, huskyä ja saksanpaimenkoiriakin. Katos, kun newfoundlandinkoira oli irtaallaan lammen jäällä ulkoiluttajiensa kanssa lähti lammella olleita pilkkijöitä hemmetin kovaa karkuun ja parin päivän päästä oli maakunnallisessa sanomalehdessä uutinen, että karhu ajoi kalamiehet tiehensä. Ajoipa vielä takaakin heitä. Samaa asiantuntemusta osoittaa sinun susilistasi, johon suhtaudun huvittuneena. Paljonko on listastasi puuttuvia susia Nurmeksessa, Lieksassa, Valtimolla, Rautavaaralla, Sonkajärvellä ym. oikeissa susikunnissa? Paljonko heität hatustasi listaasi niiden osuuden?
- juuassa
Niin ja Juuan susi jonka mies ampui pihamaallaan.
Ampumamatka oli 7m ja "sudella" tutkapanta kaulassaan ja tulossa hirven ajosta. - hullu kusetus!
juuassa kirjoitti:
Niin ja Juuan susi jonka mies ampui pihamaallaan.
Ampumamatka oli 7m ja "sudella" tutkapanta kaulassaan ja tulossa hirven ajosta.huijaus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit
- ei ollut
hullu kusetus! kirjoitti:
huijaus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus kusetus huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit huijarit
Tapahtui jokunen vuosi sitten. Tapauksessa palkitun koiran hinta arvioitiin melko korkeaksi, em muista menikö käräjöinniksi vai miten korvauksia maksettiin.
- Einari Taukki
yksi nolla jokaiseen esittämäsi luvun perään. Miksi vähättelet susien määrää? Susia on kaikkialla ja ne vaanivat lapsiamme ja kotieläimiämme. Niitä on niin paljon, jotta väistämättä ensimmäiset ihmisuhrit ovat piakkoin tulossa. Me Taukkien veljeskunta kuitenkin puolustamme ihmiskuntaa ja tapamme niin paljon näitä raakalaisia kuin ehdimme ja pystymme.
- Ja se vielä paljastuu
Noille idiooteillekin.
- ainakin
petojen edelle lapsellisista milipiteistä huolimatta.
- miettikääpä sitä
kyllähän sudetkin vaeltaa. Tuskin pysyvät samalla alueella. laskennoissa on saatettu laskea susia kahteen kertaan
- Rontti
Ei ole 40 hukkaa. Jos kahdeksan sanoo ei valehteluun syyllisty
- Kalli
2007 oli kivivaarassa kolme kapihukkaa.
2008 havainto hattuvaarassa kahdesta. Nämä ei varmuudella selvinneet talvesta.
Tehneet muuta kun levittivät tautia muihin laumoihin. Se siitä salamehtuusta. Kuin paljon näitä juoksentelee piltkin suomea. - Joulupukki
Kalli kirjoitti:
2007 oli kivivaarassa kolme kapihukkaa.
2008 havainto hattuvaarassa kahdesta. Nämä ei varmuudella selvinneet talvesta.
Tehneet muuta kun levittivät tautia muihin laumoihin. Se siitä salamehtuusta. Kuin paljon näitä juoksentelee piltkin suomea.2006 vaelsi Sonkajan kylällä neljän karvattoman hukan lauma auton valoissa.
2008 yksi näköhavainto Oinasvaaran reunalta, sananlainen karvaton luuviulu oli ollut liikenteessä. Ainalkin nuo mitkä näin, ei pakkasissa pärjää ilman huopatossuja ja turkkia. - romuluuton
Joulupukki kirjoitti:
2006 vaelsi Sonkajan kylällä neljän karvattoman hukan lauma auton valoissa.
2008 yksi näköhavainto Oinasvaaran reunalta, sananlainen karvaton luuviulu oli ollut liikenteessä. Ainalkin nuo mitkä näin, ei pakkasissa pärjää ilman huopatossuja ja turkkia.Oli nyt joulupyhillä nähty luurangan laiha susi Kuohatissa. ei hyvä kun oli ollut karvatön
- myös lauma
Olivat syöneet koiran... 5-6 suden lauma
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1082717EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291321- 981146
Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta366987Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133928Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas159912- 54823
- 39620
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne20618Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta108612