Mitenkä saan toimimaan

logitech quick veppikameran, upuntu käyttöjärjestelmässä.
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

32/64 kumpi käyttis.
64 Löysin ubuntun suomi sivuilta skype 64

Äänestä

Tarkista onko webcam UVC standardin mukainen. Jos ei ole niin on mahdollista, että se ei ole yhteensopiva.

Skypen saa koneelle normaaliin tapaan Synapticista kun lisäät Medibuntu -lähteen:

http://www.medibuntu.org/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


skypen ja kirjoitti:

logitech quick veppikameran, upuntu käyttöjärjestelmässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu