arvatkaa mikä käsi voitti ja mikä hävisi! no ei onneksi ollut potissa kun 18 dollaria! ku ennen floppia menin all in ja nuo kaksi israelilaista maksaa!
floppi J 9 10 ja flopin jälkeen tiesin että häviän varmasti! ei ollut värin vetoa kenelläkään mutta turnilla A 10 menee lentäen ohi saa sen 10 ja nyt mulla ei ole enää mahiksia voittaa kun A:t on loppunu! ja hauskinta on että riverillätulee vielä Q ja A 8 voittaa koko potin!
oli vitun hienoa taas! ja arvaatte varmaan missä pokerihuoneella tämä tapahtui. pokerihuoneella, oikein arvasit!
AA vs A10 vs A8
6
929
Vastaukset
- 18€
ei dollaria. oon vieläkin niin shokissa että sekoitan jo valuutat!
- vaikea lähtee
arvaileen, niitä pokerihuoneita kun on nykyään aika helvetin paljon. niin ja vinkkinä sinulle että tuo voi tapahtua millä vaan niistä kaikista eri pokerihuoneista.
ja, Hui! olipa kauhea tappio!
Johdit noita kahta kättä vastaan ennen flobaa varmaan 70 prosentin todennäköisyydellä. eli on noita hurjempiakin "bad beattejä" nähty ja koettu.- olin johdossa
ääliö, opettele laskemaan! ja on se iso tappio jos pelaa 2/4 centin pöytiä! 18€ melko iso potti. minä pistin 7€ all in kaveri maksaa 7€ ja yhellä oli vain 3€ ja päätti kokeilla onnea A 8:lla
siinä mielessä se oli kova bad beat että hävisin molemmille!
ja www.pokerihuone.com on se missä tämä ohiveto tapahtui - dfasfadfs
olin johdossa kirjoitti:
ääliö, opettele laskemaan! ja on se iso tappio jos pelaa 2/4 centin pöytiä! 18€ melko iso potti. minä pistin 7€ all in kaveri maksaa 7€ ja yhellä oli vain 3€ ja päätti kokeilla onnea A 8:lla
siinä mielessä se oli kova bad beat että hävisin molemmille!
ja www.pokerihuone.com on se missä tämä ohiveto tapahtuiTämä jos jokin on selvä esimerkki huijauksesta! Tuollaista ei tapahdu kuin 15 kertaa sadasta, joten sehän on sula mahdottomuus!!! Hieman alempi todennäköisyys kuin jääkiekkomatsin tasapelillä, ja tasapelejä lätkässä ei tule koskaan!!!!!
Ja naurattaa vielä toi 18€ potin perässä oleva huutomerkki, voiko tolla tasolla olettaa että vastustajat ovat hyviä..
daiju - ite! ÄÄLIÖ!
olin johdossa kirjoitti:
ääliö, opettele laskemaan! ja on se iso tappio jos pelaa 2/4 centin pöytiä! 18€ melko iso potti. minä pistin 7€ all in kaveri maksaa 7€ ja yhellä oli vain 3€ ja päätti kokeilla onnea A 8:lla
siinä mielessä se oli kova bad beat että hävisin molemmille!
ja www.pokerihuone.com on se missä tämä ohiveto tapahtuisulla oli kaksi vastustajaa. prosentit lasketaan myös sen mukaan. oli suunnilleen noi 15% per vihu. sulle jäi noin 70%. taidat olla fisu.. osuinko?
- pokerihuoneella sun
ite! ÄÄLIÖ! kirjoitti:
sulla oli kaksi vastustajaa. prosentit lasketaan myös sen mukaan. oli suunnilleen noi 15% per vihu. sulle jäi noin 70%. taidat olla fisu.. osuinko?
oddsit oli ennen floppii nolla prosenttii! kyllähän sä tiesit jo heti kun sait naulat hanskaa, että nyt tippuu rotsii ja äkäsee!
miks vitussa sä et foldinu suosiolla kun kerran tiesit et massit menee saletisti vihulle? ootko pikkuse niiku hönö? ukko tietää ettei voi voittaa mut silti tumppaa massit keskelle! miks ihmeessä sä tuut sitten tänne ruikuttaa? omaa tyhnyyttäs annoit rahas pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802230- 1751851
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701702Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261494- 1091230
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1661102Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää148946Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58945