huonoja uutisia

9355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eikös se Kauniainen ole jossain kehitysalueella oleva tuppukylä? Yhteiskunnan varoilla elävät muutenkin! ;)

Äänestä
  • kommentti. Hyvä osoitus siitä, että wintoysin käyttö mädännyttää aivot.

    Äänestä

  • wintoys-käyttäjän kirjoitti:

    kommentti. Hyvä osoitus siitä, että wintoysin käyttö mädännyttää aivot.

    ovat evlutkuilla, tuulareilla ja sosialismimielisillä, heti alkaa henkilökohtaisuuksiin meno, jos on eri mieltä.

    Äänestä

  • miten mädät aivot kirjoitti:

    ovat evlutkuilla, tuulareilla ja sosialismimielisillä, heti alkaa henkilökohtaisuuksiin meno, jos on eri mieltä.

    Lueppa tuo oma postisi ajatuksella ja mieti toisen kerran onko tuolla asenteella varaa alkaa piipittämään henkilökohtaisuuksista, HÄH?

    Äänestä

  • Sulla on kyllä perussivistys ihan hukassa, olet häpeäksi windows-käyttäjille! Kauniainen on, ellei Suomen rikkain kaupunki, niin ainakin rikkaimmasta päästä! Joten älä sä jäbä jauha mitään köyhyydestä ja yhteiskunnan varoilla elämisestä!

    Äänestä

  • Niin ja jäi sanomatta että Kauniainen ei tosiaan ole missään kehityslaueella oleva tuppukylä. Sattuu sijaitsemaan keskellä Espoota (tiedän että on aika hassua että kaupunki sijaitsee keskellä toista kaupunkia mutta näin se vaan on) joten se siitäkin väitteestäsi.

    Mutta kuten exergy totesi, Windowsin käyttö mädättää aivot.

    Äänestä

Kauniaisisa asuu ilmeisen paljon esim. teollisuuden johto ja kannattavuus vastuussa olevia henkilöitä. Linux pohjaisia sovelluksia on nykyään monenlaisissa tehtaissa ja laitoksissa, joten tätä taustaa vasten on aika luonnollista Kauniaisten päättäjiltä Linuxin valinta koulun käyttöjärjestelmäksi. Tänäkin päivänä kahdesta työnhakijasta se jolla on jonkinlainen Linux tausta saa työpaikan useimmiten, näin uskon.

Äänestä
  • Kun käyttää Linuxia, on varaa asua kauniaisissa.

    Äänestä

  • käyttää Linuxia kirjoitti:

    Kun käyttää Linuxia, on varaa asua kauniaisissa.

    "Kun käyttää Linuxia, on varaa asua kauniaisissa."

    Köyhiä siis ovat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas pentille kirjoitti:

http://www.itviikko.fi/ratkaisut/2008/12/18/minikannettavia-kauniaisten-kouluihin/200832699/7

kyllä sua raukkaa taas potkitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu