kuinka moni on porsinut jo viikolla 37-38??kuinka yleist se siis on?? en oikein saaaa selvää kun jokapaikassa sanotaan eritavalla.. en malta siis ootella kohta enää..tihihhhiiihh :D
helou :D
utelias-malttamaton
1182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
en tajunnut heti tuota porsinut ...
onhan se ihan yhtä tavallista et vauva syntyy rv 38 kun et syntyy rv 42.
vauva syntyy kun on valmis siihen, mutta ite olen yrittänyt vähän niinkun avittaa tuossa LA ajan kohdalla. ekaa kun odotin ... lähettiin miehen kans lenkille, käveltiin 8 km. mäkiä ylös alas, kaikki rappuset mitä löydettiin jne. illalla sit kuumaan suihkuun ... mentiin nukkumaan 23 aikoihin ja vesi tuli 23.30 :) ... ja poika syntyi LA päivänä, 50 synnytyksen jälkeen.
tokasta minulla oli suppareita jo rv 16 ja jouduin lepoon, mutta ne loppui rv 36. vauva olisi saanut syntyä jo sillon ... painoarviokin oli rv 36 3600g. no rv 38 alkoi sit jumppa. oli vaikeeta nukkua öisin niin kömmin sängystä ja jumppasin 30 min parina iltana :) ja viimesenä iltana vielä sauna ja sexi. mm ... tyttö syntyi sit rv 38 3 :) ......... eikö ne sano et se kolme S auttaa. siis siivous, sauna ja sexi. ja sehän kypsyttää kun miehen sperma jää sisälle. siksi monelle tulee suppareitakin yhdynnän yhteydessä.
no, eihän ne kukaan sinne mahaan ole jäänyt, tavalla tai toisella tulleet/otettu ulos viimestäin rv 42-43.