Millaisia kokemuksia teillä on moisio forestin risukourista ja itse yrityksestä? Mitä muita kerääviä ja karsivia kouria olette hankkineet, pystykarsinta, syke, syöttävä?
Kokemuksia moipu risukourista
5
7588
Vastaukset
- pelittää
Meillä on 300ES ja oltu ihan tyytyväisiä. Giljotiini on nopea ja katkaisee isonkin puun. Koura myös syöttää kokoisekseen yllättävän hyvin. Runko on yksinkertainen ja vankka.
- hyviä
Ihte kysyin onko ollu mittää ongelmia näissä ja ko firmassa vastattiin että parissa ekassa protossa jotka myytiin etiä päin on giljotiinin runko revenny. Mutta tämän jälkeen rautaa lisätty giljotiiniin 50kg että sen jälkeen ongelmia ei ole ollut. Kyllä nämä uudet mallit ovat ihan toimivia.
- hohoho....
Kun valmistaja itse vastaa tehtyyn kysymykseen niin saa taatusti valmistajaa itseään mainostavia vastauksia.... noi lähes sana tarkat kopiot vastaukset löytyy muiltakin foorumeilta!
Ongelmia lujuuden kanssa on ollut tuotanto versioissakin, valmistaja on kaiken lisäsi erittäin nuiva takuu käsittelyihin, vaikka valmistusvirheet on ollut täysin kiistämättömiä. - laites
hohoho.... kirjoitti:
Kun valmistaja itse vastaa tehtyyn kysymykseen niin saa taatusti valmistajaa itseään mainostavia vastauksia.... noi lähes sana tarkat kopiot vastaukset löytyy muiltakin foorumeilta!
Ongelmia lujuuden kanssa on ollut tuotanto versioissakin, valmistaja on kaiken lisäsi erittäin nuiva takuu käsittelyihin, vaikka valmistusvirheet on ollut täysin kiistämättömiä.Mulla on ollu 400es käytössä useamman kuukauden ja tolkun laite. Mitä tulee tuohon takuupuoleen, mistä edellinen kirjoittaja nillitti, niin ei pidä paikkansa. Muutaman kerran on takuuseen vaihdettu osaa ja aina on kuulunut takuun piiriin. Osat on saanut nopeasti, joko rahdilla tai sitten suoraan ite haettuna tehtaalta. Tekninen tuki on myös toiminut erinomaisesti, aina tarvittaessa on puhelimeen löytynyt joku joka osaa neuvoa. Minkäs mallin kourasta edellisellä kirjoittajalla on kokemusta, vai pohjaatko juttusi isojen poikien huoltoasemahöpinöihin?
- Ajeleskelija
Heps. Kehtaako kukaan kertoa suunnilleen ton 300ES kouran hintaa. Vaikuttaa hyvin kiinnostavalta kapistukselta, jos kestävyys vaan on kohdallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751440Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481342Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1551122Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551108- 51805
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30657