Koneet samaan kauppaan?

Keittiön hankinta edessä, kannattaako kodinkonepaketti ottaa keittiöliikkeestä? Listahinnoistaa tippuu 20-30 %, mutta saako kodinkoneliikkeestä halvemmalla jos jaksaa kiertää?
1334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kiertää. Eri asia, jos laskee kustannukset sille, että juoksee jokapaikassa kilpailuttamassa koneita. Aika, polttoaine yms. on tänä päivänä paljon rahaa. Myös sopivuus kalusteisiin on yleensä varmempaa jos otat kalustetoimituksessa. Voithan tietysti toimittaa listan koneista toimittajalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raksaa kirjoitti:

Keittiön hankinta edessä, kannattaako kodinkonepaketti ottaa keittiöliikkeestä? Listahinnoistaa tippuu 20-30 %, mutta saako kodinkoneliikkeestä halvemmalla jos jaksaa kiertää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu