Kertokaapa minulle kun en ymmärrä, mikä ero on AudiA3 1.6 ja Corolla 1,6 välillä. Corollan tehoksi ilmoitetaan 81kW, Audin tehoksi 75kW. Kuitenkin Audin hinta on 5440 euroa kalliimpi! Kysyn samaa myös Toyotan paltalla,
AudiA3 1.6 versus Corolla 1.6 HB Terra
ITT
112224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Corolla on paljon parempi!!!
Uusi A3 on täysin paska auto!
Harmittaa, etten ole tarpeeksi köyhä, jotta kehtaisin ajaa Toyotalla.
Kasvojen menettämisen pelko estää Toyotan valinnan.
Ainoastaan Audilla voin näyttää, etten ole mikään tavallinen tallaaja. En halua, että minut sekoitettaisiin tavalliseen tuulipukukansaan eli köyhään rahvaaseen. Ero pitää näkyä edes jossain. Olkoon se sitten vaikka auto!
Siksi ajankin Audilla.
Toisessahan on kolme sisäkkäistä ellipiä ja toisessa neljä rinnakkaista ympyrää nokalla.
14000e vm.2000, 1,6i. Siinä sitä kannattaa pullistella. ABT 1,8T A3 Audin -99-00?(=en muista kumpi) saat 19000e:lla (ilmoitus Etelä-Saimaa- lehdessä 8.11.2003).
Mistä tiedät, että oli se Etelä-Saimaan ilmoitus 1.8 T? Voi olla myös 1.6 ABT!! katso vaikka nettiauto.com
1.6 ABT Audista. Tsekkaa hintoja...
En ole ajanut,mutta istunut olen kummassakin.Kyllä A3 on ahtaampi sisä tiloiltaan.Kuskin penkin kun saa kohdalleen,niin pää on katossa kiinni Corollassa on vielä hyvin tilaa.Takana sama homma.
Ajan A3:lla, olen 194 cm pitkä, eikä ole pää katossa (penkissä korkeudensäätö). Joten painu muualle valehtelemaan, tai ilmoittaudu Dettmanille koriksen maajoukkueeseen!
Tämä on niitä asioita joita ei tarvitse selitellä. Sen takia niitä korolloita myydään niin paljon.
Miksi ikivanhaa mekaanista teknologiaa edustava Rolex maksaa enemmän kuin huipputarkka Citizen? Ne jotka ei ymmärrä, ajaa Corollalla.