Nyt kun lama jo tuli on aika näyttää ovea kaikille valmiiseen pöytääntulijoille.
Syökää mamut vaan sitä hirssiänne siellä kotonanne meijän puuroja ei just nyt riitä muille.
Kyrönniemen mamu jo kuulemma lähtikin, ja hyvä niin . Yx vähemmän
Syökää mamut vaan sitä hirssiänne siellä kotonanne meijän puuroja ei just nyt riitä muille.
Kyrönniemen mamu jo kuulemma lähtikin, ja hyvä niin . Yx vähemmän
Vastaukset 8
Vanhimmat
rehellisissä maahanmuuttajissa ei ole mitään vikaa, ne opiskelee, tekee töitä eli ne elää normaalia elämää.
potkikaa säälittävät wannabe skinipellet niitä sossun rahoilla eläviä paskoja ketkä tulee vaan elämään valtion tuilla ja tekemään rikollista toimintaa. oh, wait. saatte hakata myös toisenne myös, olettehan sentään samaa kastia ns. "paskasakkia"
"opiskelijoita". Ja siksi myös jäävät. Eivät tule ikipäivänä kantamaan omaa korttansa kekoon vaan siipeilevät suomessa niin kauan kustannuksellamme kuin vain pystyvät. Emme tarvitse tällaista porukkaa tänne loisimaan, olivatpa ne sitten miten rehellisiä tahansa.
Mikäli Suomeen ei tulisi noita eteläisten heimojen 'opiskelijoita' niin rajan takaa tulee itäisen heimon sakkia eikä nekään nöyristele tai piittaa maan tavoista.
Suomalainen on aina häviäjä tulipa sakkia mistä suunnasta hyvänsä.
Kaikki me ollaan saman jumalan lapsia. Kaikille tilaa riittää, kaikille paikkoja on...
Jos tillaa riittää niin miksi kaikkien onsitten tänne tuppauduttava. Hoitasvat oman maansa asiat kuntoon jotta voisivat elää kotikonnuillaan ja omiensa joukossa omassa kulttuurissaan. Mutta sielläpä pitäiskin tehhä työtä tai eläminen hirvittää omien rötöksien tähen. On helpompi luikahtaa sinne missä hyysätään.
Ja sais se luojakin sitten pitää luomistaan huolta ja pitää komentoa etteivät rellestäisi miten sattuu.
Sinä senkin vaaleenpunainen sika. On se jännä kun kaikki vahtii omia kaukaloitaan näin joulun alla.
Siinä taas kuultiin mitä ruotsalaiset o(li)vat mieltä suomalaisista maahansa muuttajista! Ålé!!!!!
Näetkös, nehän tarttuu, mielipiteet...............
Vaadin Nätkiä nätkiläisille.
-Terv Nätkiltä pakoon lähtenyt