Clubhotel Riu Funaná isompi huone

T&M

Onko kellään tietoa millainen ero on Clubhotel Riu Funaná isomman ja tavallisen huoneen välillä, kannattaako maksaa 200€ viikosta enemmän?

6

2124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös minua

      Joten jos jollain tietoa on...

      Tänks.

      Jussi

    • T&M

      Onko kellään tietoa millainen ero on Clubhotel Riu Funaná isomman ja tavallisen huoneen välillä, kannattaako maksaa 200€ viikosta enemmän?

      • keiu

        huone on mielestäni ihan mukavan kokoinen. Itse en ole koskaan kokenut tarvitsevani lisää tilaa. esim. kahdelle aikuiselle huone on aika passeli, itse piipahdan huoneessa vain illalla suihkussa ja laittautumassa iltaa varten ja sitten myös vähän nukkumassa. :) Laittaisin 200 euroa johonkin muuhun, mutta sehän on makuasia.


    • Sarpukka

      Riun isompi huone (large family room) tarkoitaa sitä, että huonessa on parisängyn lisäksi yksi aukilevitettävä sohva, josta saa lisävuoteen 2 lapselle tai 1 aikuiselle, muuten samanlainen sisustukseltaan kuin tavallinen huone.

      • 1313

        Onko siis tosiaan niin, että normaali huone ja ns. isompi huone ovat samankokoisia, erotuksena vain tuo levitettävä lisävuode ja hinta?


      • M&T
        1313 kirjoitti:

        Onko siis tosiaan niin, että normaali huone ja ns. isompi huone ovat samankokoisia, erotuksena vain tuo levitettävä lisävuode ja hinta?

        että huoneet olisivat saman kokoisia. Olimme vaimon kanssa maaliskuussa Riu Funanan isommassa huoneessa. Huone on isompi kuin tavallinen huone ja ainakin meidän huone oli paremmin sisustettu (kävimme normaalissa huoneessa ystävien luona toteamassa sen)
        Jos halua käydä katsomassa kuvia Kape Verdeltä niin tässä linkki:
        http://www.panoramio.com/user/217369


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      66
      5180
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      57
      4617
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      123
      4569
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      338
      1897
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      85
      1523
    6. 92
      1484
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      235
      1370
    8. 323
      1097
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      971
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      51
      903
    Aihe