tahtoo muuttaa

australiaan

onko mitään mahdollisuutta päästä asumaan ausseihin muuten kuin menemällä aussimiehen kanssa naimisiin? :)
tahtoo takaisin sinne ja working holiday on jo käytetty! ja 3kk turistiviisumi LIIAN lyhyt aika..
kohtalotovereita?

2

1489

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pysyvä oleskelulupa

      Voit saada myös skilled -viisumin, löytyy immi.gov.au kaikki eri vaihtoehdot. Viisumiehdot ovat tiukat, sinulla pitää olla ammatti jota siinä maassa tarvitaan eikä pysyvän oleskeluluvan hakeminen kaikkine papereineen ole mitään halpaa.

    • muuttanut

      Paasee tanne mm. siten, jos saa jonkun tyonantajan sponssaamaan viisumin. Enta ootko tietoinen toisesta WH:sta? Jos taytat tietyt ehdot voit mahdollisesti hakea toista WH:ta... Siis edellyttaen, etta oot ekan WH:s aikana tyoskennellyt yhteensa kolme kuukautta jossain suurien kaupunkien ulkopuolella..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      154
      1412
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1140
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      849
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      642
    6. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      34
      554
    8. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      548
    9. 44
      534
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      532
    Aihe