Synkkää on

Herranjumala että tuolla on pimeätä ulkona.
Tuntuu taas että varjot imevät kaiken elämän ympäriltään ja tämä on nyt se viimeinen kaamos joka ei mene ohi. Ahistaa siis.
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kai sentäs kaamos mitenkään muutu muun globaalin säärytmin muuttuessa koko ajan. Eiköhän tuo, KELLO pysy ajallaan, kunhan aurinko rytmissään.

Aattele, jouluaatto on jo pari minuuttia pidempi kuin tämä päivä. Yritetäänpäs HUOMATA nuo minuuttiset :)
PS. On tää minunkin mielestä karseeta. En saa mitään tehtyä, en mitään! Istun vain. Luulottelen itselleni, että liian pimeällä ei voi tehdä kotohommiakaan, vaikka valoja onkin riittämiin. Kaik' menut menneet!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllä kirjoitti:

Herranjumala että tuolla on pimeätä ulkona.
Tuntuu taas että varjot imevät kaiken elämän ympäriltään ja tämä on nyt se viimeinen kaamos joka ei mene ohi. Ahistaa siis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu