onko BED ongelmani

vai mikä minua vaivaa??

Ahmin ihan kamalasti jokapäivä, sitten inhoan itseäni ja tulee huono olo, en kuitenkaan ikinä oksenna, en todellakaan. En voisi kuvitella edes seksiä mieheni kanssa, koska inhoan itseäni, itsetunto nollassa..
Esimerkki päivä.. lievä sellainen, koska yleensä en edes huomaa syöväni tai tiedosta määriä, kunnes kaapit ovat tyhjät..
aamu:kolme leipää ja hedelmä, eilisiä karkkeja jos on sattunut jäämään (sitten pitää lähteä töihin)
työpäivä:napsin kaikkea mahdollista mitä eteeni tuodaan, eväistä puhumattakaan
kotiin päästyä:3-6 leipää,hedelmä, puuroa, makaronia, keksejä ja karkkia...kaikkea mitä kaapin tarvikkeista voi valmistaa..
lopetan syömisen noin klo 22.30 kun menen nukkumaan. Minulla on pakko olla kokoajan jotain suussa, ihan mitä tahansa.. leukojeni on käytävä kokoajan.. purkka vain saa minut haluamaan syötävää..
Tänäänkin söin alle tunnissa 500g irtokarkkisuklaita.. kaiken muun ruoan lisäksi tietenkin..

3

1103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tryjuerwqrt5yu

      Kyllä tuo BED :iltä kuulostaa.
      Itse sairastan myös kyseistä syömishäiriötä.

    • :-(

      Kuulostaa todella tutulta :( Munkin on pakko syödä jotain koko ajan, kaluan kaappeja ja tulen hulluksi jos en löydäkään mitään. Tämä tosin vain silloin kun olen yksin, seurassa yritän syödä mahdollisimman seesteisesti.

      • tunteen..

        Kun tulee se herkkuhimo, eikä kaapista löydykkään mitään. Siinähän tulee melkein hulluksi! Varsinkin kun menen kotiin perhettä katsomaan ja on tottunut, että siellä on aina herkkuja ja sitten kun niitä i olekaan niin pengon joka kaapin nurkan ja pussin. Aikaa voin käyttää tähän tunninkin..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4422
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2879
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2632
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      83
      1606
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1508
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1229
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1164
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1052
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe