Seksi ja Thaimaanmatka

hmmmm

Mieheni on lähdössä thaimaaseen kuukaudeksi. Hänellä on tarvittavat rokotteet jne. Mutta kuinka käy meidän seksin hänen palattuaan? Pitääkö kondomia käyttää jonkin aikaa hänen matkansa jälkeen vai onko hänen saamansa rokotesuoja niin tehokas ettei hänen kauttaan voi mitään minuun tarttua?

Olen kuullut että kyseisessä maassa useat matkailijat kärsivät parinpäivän ajan vatsataudista, kuumeesta jne. ilmeisesti ruoista johtuen? Voiko se vatsatauti tulla mieheni mukana minulle? onko vaarallinen kun ei ole rokotetta eikä suojaa itsellä mitään?

9

4004

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hththt

      eehh... ?

      no tuskin sen vatsatauti nyt tarttuu jos hän sieltä palattuaan on terve, muita tauteja tosin voi tulla..

      ...jos hän on uskoton, mutta älä nyt siitä vatsataudista ole huolissasi. !
      ja rokotukset eivät suojaa vatsataudilta... (se tulee ruuasta, se on _ruokamyrkytys_)

    • ainakin..

      kunnon kondoomeja euroopasta,niistä paikallisten kestävyydestä ei tiedä.

    • rokote

      Mikään rokote ei suojaa seksitaudeilta! Jos miehesi hankkii siellä sukupuolitaudin, niin sinähän saat sen ilman muuta tuliaisina, jopa aidsin.

    • hmmmm

      ...en tarkoittanut että hän olisi uskoton minulle. vaan muista taudeista. voiko hän tuoda taudin jota hän "kantaa", sellaisen joka ei hänelle itsellään näy rokotesuojan takia. voiko hänellä olla esim jotain pöpöjä jotka sitten tarttuisivat lähemmässä kontaktissa.

      • B-hepatiitti

        Tarttuu myös ja vielä helpommin kuin HIV. Siitä ei vain paljoa puhuta. Se on siinä maassa tappava!


      • Et ole

        Mikään "nainen", kunhan yrität heittää lokaa.. Ei kukaan kysele typeryyksiä. Sukkahoususillaan?


      • Provoko?

        Oletpa provo tai ei... Se nyt on satavarmaa, että jos äijäsi menee kuukaudeksi Thaikkuihin, voit unohtaa sanan "uskollisuus". Pakkaa isännälle mukaan muutama paketti kondomeja, niitä siellä nimittäin kuluu.


      • Tosissasi
        B-hepatiitti kirjoitti:

        Tarttuu myös ja vielä helpommin kuin HIV. Siitä ei vain paljoa puhuta. Se on siinä maassa tappava!

        Että miehesi Thaimaahan päästät, maahan joka suurin piirtein elää seksiturismilla...
        Itse en siihen maahan mene juuri tuon takia, on aika
        säälittävän näköistä, kun monet miehet ovat "lapsi"
        kainalossaan siellä,taatusti ymmärrät mikä tarkoitus...Mutta jos sallit pettämisen, niin siitä vaan, minä en ainakaan!!!


      • vähä ärhäkämpiä
        Provoko? kirjoitti:

        Oletpa provo tai ei... Se nyt on satavarmaa, että jos äijäsi menee kuukaudeksi Thaikkuihin, voit unohtaa sanan "uskollisuus". Pakkaa isännälle mukaan muutama paketti kondomeja, niitä siellä nimittäin kuluu.

        Kondomit mukaan ilman muuta!Mikään rokotus ei suojaa seksitaudeilta vaikka myös niitä vastaan miehet hakee rokotuksia etukäteen ennen matkaansa mutta ei auta. Ja jos sieltä tullaan seksitaudin kanssa, ollaan hiukka kovaemman taudin kuin suomalaisen tippurin tai klamydian kanssa tekemisissä.Olen hoitaja tk:ssa ja nähnyt aika pahan näköisiä pilejä näiden kalakaverusten matkojen jälkeen. Vaimo mukaan on paras suoja mutta jos hän nyt lystin pitoon yksin lähtee niin ilman muuta kondomit. Viestisi oli kyllä sen laatuinen, että ymmärrät hänen hakevan halpaa seksiä. Siellähän saa seuraneidin koko päiväksi 6 euroa, esittelee varmaan paikkoja kaikenlaisia muutakin kuin mopolla lähimaastoja....


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      355
      35085
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      63
      2653
    3. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      95
      2200
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      218
      1883
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      173
      1722
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      58
      1564
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      100
      1298
    8. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1167
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      115
      1105
    10. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1088
    Aihe