Seksi ja Thaimaanmatka

hmmmm

Mieheni on lähdössä thaimaaseen kuukaudeksi. Hänellä on tarvittavat rokotteet jne. Mutta kuinka käy meidän seksin hänen palattuaan? Pitääkö kondomia käyttää jonkin aikaa hänen matkansa jälkeen vai onko hänen saamansa rokotesuoja niin tehokas ettei hänen kauttaan voi mitään minuun tarttua?

Olen kuullut että kyseisessä maassa useat matkailijat kärsivät parinpäivän ajan vatsataudista, kuumeesta jne. ilmeisesti ruoista johtuen? Voiko se vatsatauti tulla mieheni mukana minulle? onko vaarallinen kun ei ole rokotetta eikä suojaa itsellä mitään?

9

3985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hththt

      eehh... ?

      no tuskin sen vatsatauti nyt tarttuu jos hän sieltä palattuaan on terve, muita tauteja tosin voi tulla..

      ...jos hän on uskoton, mutta älä nyt siitä vatsataudista ole huolissasi. !
      ja rokotukset eivät suojaa vatsataudilta... (se tulee ruuasta, se on _ruokamyrkytys_)

    • ainakin..

      kunnon kondoomeja euroopasta,niistä paikallisten kestävyydestä ei tiedä.

    • rokote

      Mikään rokote ei suojaa seksitaudeilta! Jos miehesi hankkii siellä sukupuolitaudin, niin sinähän saat sen ilman muuta tuliaisina, jopa aidsin.

    • hmmmm

      ...en tarkoittanut että hän olisi uskoton minulle. vaan muista taudeista. voiko hän tuoda taudin jota hän "kantaa", sellaisen joka ei hänelle itsellään näy rokotesuojan takia. voiko hänellä olla esim jotain pöpöjä jotka sitten tarttuisivat lähemmässä kontaktissa.

      • B-hepatiitti

        Tarttuu myös ja vielä helpommin kuin HIV. Siitä ei vain paljoa puhuta. Se on siinä maassa tappava!


      • Et ole

        Mikään "nainen", kunhan yrität heittää lokaa.. Ei kukaan kysele typeryyksiä. Sukkahoususillaan?


      • Provoko?

        Oletpa provo tai ei... Se nyt on satavarmaa, että jos äijäsi menee kuukaudeksi Thaikkuihin, voit unohtaa sanan "uskollisuus". Pakkaa isännälle mukaan muutama paketti kondomeja, niitä siellä nimittäin kuluu.


      • Tosissasi
        B-hepatiitti kirjoitti:

        Tarttuu myös ja vielä helpommin kuin HIV. Siitä ei vain paljoa puhuta. Se on siinä maassa tappava!

        Että miehesi Thaimaahan päästät, maahan joka suurin piirtein elää seksiturismilla...
        Itse en siihen maahan mene juuri tuon takia, on aika
        säälittävän näköistä, kun monet miehet ovat "lapsi"
        kainalossaan siellä,taatusti ymmärrät mikä tarkoitus...Mutta jos sallit pettämisen, niin siitä vaan, minä en ainakaan!!!


      • vähä ärhäkämpiä
        Provoko? kirjoitti:

        Oletpa provo tai ei... Se nyt on satavarmaa, että jos äijäsi menee kuukaudeksi Thaikkuihin, voit unohtaa sanan "uskollisuus". Pakkaa isännälle mukaan muutama paketti kondomeja, niitä siellä nimittäin kuluu.

        Kondomit mukaan ilman muuta!Mikään rokotus ei suojaa seksitaudeilta vaikka myös niitä vastaan miehet hakee rokotuksia etukäteen ennen matkaansa mutta ei auta. Ja jos sieltä tullaan seksitaudin kanssa, ollaan hiukka kovaemman taudin kuin suomalaisen tippurin tai klamydian kanssa tekemisissä.Olen hoitaja tk:ssa ja nähnyt aika pahan näköisiä pilejä näiden kalakaverusten matkojen jälkeen. Vaimo mukaan on paras suoja mutta jos hän nyt lystin pitoon yksin lähtee niin ilman muuta kondomit. Viestisi oli kyllä sen laatuinen, että ymmärrät hänen hakevan halpaa seksiä. Siellähän saa seuraneidin koko päiväksi 6 euroa, esittelee varmaan paikkoja kaikenlaisia muutakin kuin mopolla lähimaastoja....


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      164
      11531
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8132
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      6014
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4977
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      21
      4747
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4384
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      101
      4285
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      101
      3652
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3290
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1791
    Aihe