Oletteko

tuon adressin Astrid Thorsin uutta ulkomaalaislakia vastaan ja mitä mieltä olette siitä? Allekirjoituksia on jo 24 000.
3712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Astrid Thorsin puheet uudesta laista on JÄRJEN KÖYHYYTTÄ!allekirjoittanut itsekkin ja toivottavasti sinäkin :)

Äänestä
  • allekirjoitettu on

    Äänestä

  • jottai mätää kirjoitti:

    allekirjoitettu on

    Onkohan adressin alkuunpanija lukenutkaan itse esitystä vai onko hän vain iltapäivälehtien skuuppihakuisten toimittajien ja oikeistopopulistien vietävänä.

    Minusta ei ole mitään pahaa perheiden yhdistämisessä vaikka joku perheenjäsen olisikin epäiltynä jostakin rikoksesta. Rikoksista on toki oltava seuraamukset ja aiheelliset rangaistukset kärsittävä mutta onko tarpeen rangaista myös perheenjäseniä? Se ei liene n.s. länsimaisen oikeuskäsityksen mukaista?

    Tuollaisten nettiadressien nimien generoiminen esim. sähköisestä puhelinluettelosta t.m.s. matrikkeleista ei ole nykyaikana temppu eikä mikään. En paljon viitsisi hehkuttaa niiden nimimäärillä. Vaikka toisaalta ihmisten ajattelu onkin käymässä harvinaisemmaksi herkuksi ja silloin populistihörhöillä on helppoa riistaa katteettomille puheilleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huomanneet kirjoitti:

tuon adressin Astrid Thorsin uutta ulkomaalaislakia vastaan ja mitä mieltä olette siitä? Allekirjoituksia on jo 24 000.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu