Tampereen seudulla on seura jolla on yli 5000 ha hirvijahtimaita ja suurin osa hirvistä jahdataan miesajolla. Nyt alkaa olla mitta täys sitä hommaa. Sen takia kyselen halukasta koiramiestä mukaan toimintaa. Mahdollisuus päästä seuraan mukaan täysillä oikeuksilla koejäsenyyden kautta. Perusedellytys on toimiva koira tai sellainen kasvamassa ja toimiva mies joka pystyy tekemään yhteistyötä muun porukan kanssa. Se porukka ei vaihdu mihinkään.Lisäksi olis hyvä jos vois olla mukana säännöllisesti.
Tältä vuodelta kaikki lupahirvet on saatu mutta ensivuonna uudestaan.
Jos on kiinnostusta niin: [email protected] kertoo lisää kunhan tiedän kenen kanssa olen yhteyksissä.
HIRVIKOIRALLE MAASTO
6
733
Vastaukset
- gfr
Laitoin viestiä osoitteeseen mutta mitään ei ole kuulunut, onko kyselijä kadonnut
- jahtimiäs
Pahoitteluni mutta ko viesti ei tullut perille mutta jos asia kiinnostaa niin laita viestiä uusiksi.
- jahtimiäs
ja uudistan yllä olevan kutsun jos on oikesati kiinnostuneita.
- Koiran virka
Yllä oleva viesti on edelleen voimassa vaikka vuosi on mennyt eteenpäin. Tilanne jatkuu samana johon toivotaan muutosta
- RV
Laitoin viestiä tuohon aloittajan antamaan osoitteeseen. Vastausta ei ole kuulunut. Onko osoitteen haltija lomalla etelässä, vai missä??
- Koiran virka
RV kirjoitti:
Laitoin viestiä tuohon aloittajan antamaan osoitteeseen. Vastausta ei ole kuulunut. Onko osoitteen haltija lomalla etelässä, vai missä??
Ei ole hirvikoiralle tullut postia tammikuussa, aikaisempiin viesteihin olen vastannut. Kokeilisitko uusikis.
Pahoitteluni että kestää mutta unohtuu välillä tämä ilmoitus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869