Jos palstalla

Mulla on vastikään ollut keuhko veritulppa.Jos palstalla on joitakin jolla myös on ollut samanlainen veritulppa niin kysyisin että nyt kun syön marevaa niin saako näin joulun alla nauttia alkoholi pitoisia juomia ja kuinka paljon saan nauttia?
2987
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hoitajallesi!

Äänestä

Mielestäni sinun on syytä välttää alkoholipitoisia juomia Marevan-lääkityksen aikana. Nettineuvot on aina nettineuvoja ja niihin pitää suhtautua varauksellisesti...lasillinen viiniä jouluaterialla on kuitenkin ehkä sinullekin sallittua.

Ota varmuuden vuoksi selville lääkärisi mielipide.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on jokunen?? kirjoitti:

Mulla on vastikään ollut keuhko veritulppa.Jos palstalla on joitakin jolla myös on ollut samanlainen veritulppa niin kysyisin että nyt kun syön marevaa niin saako näin joulun alla nauttia alkoholi pitoisia juomia ja kuinka paljon saan nauttia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu