Osaako kukaan sanoa onko tyyppivikana Kun Fiat Punto -94 tyjäkäynnillä ei tule lämmintä ilmaa ollenkaan ja jos kauna pitää nousee 100->120 asteeseen pelkällä tyhjäkäynnillä. Tämä on todella turhauttavaa parkkihallissa joka on tänynnä ja moottori keittää.Mutta sitten kun lähtee ajamaan niin rupeaa tulemaan lämmintä ilmaa ja lämmöt laskee.
Fiat punto lämmitys ongelma
Punto nro1
82261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on jäähdytysnestettä?
Saattaisi viitata myös siihen että flekti ei pyöri.
Tai termostaatti jumissa.
Joka tapauksessa jos lämmöt on käynyt 120c niin kansipahvi on tod.näk. entinen.
Kyllä rupes flekti pyörii ko lämmöt alko oleen 100 astetta. nopiasti se sitte kyllä viielni ko sammutti pariks minuutiks niin lämmöt tippu 70-80.
Jumiutuneesta/viallisesta termostaatista....
vähän nestettä, säiliö täyteen ja kunnon ilmaus niin jop toimii
Niin siitä ilmauksesta että kuinkas se onnistuu helpoiten ? joltain kuuline että ei välttämättä ees tarvi muutakun kylmänä välillä hellittää korkkia että ne ilmat tulee paisariin samalla kun vesi kiertää..
selkiskö se et miks ei lämpene? saman asian kans paininu vm 2000 punton kans,termari vaihdettu,ilmattu,järjestelmä putsattu eikä tuu ku lehmän henkäys lämpöö...Taunuskin oli lämpimämpi!!!
En oo vielä kerenny kattoo ku lämpiää se sitte ko ajaa..