Ihmettelien sitä kun oinas miehistä sanotaan että heitä ei saisi kahlita ja sitoutuminen olisi heistä aivan kauheaa. Oma mieheni on jo jonkun aikaa ehdotellut että mentäisiin kihloihin, sitten myöhemmin naimisiin ja että lapsiakin saisi jo siunaantua.
Ja näissä keskusteluissa aika paljon puhutaan siitä että oinas miehet pettävät, yhdillä sivuilla kuitenki luki: "Mikäli hän on naimisissa, hänon uskollinen aviopuoliso."
En nyt oikein tiedä mitä nuista oinas miehistä sitten pitäisi ajatella...
....
1
661
Vastaukset
- ihan,,
Ihmisen luonteesta.
Itse kanssa seurustelen oinasmiehen kanssa toista vuotta. Yksi vuosi tapailtiin ja olin menettävässä toivoni että ei varmaan ikinä mitään vakavampaa.. Mutta kuinkas kävikään..
Myös oma oikkuni on puhunut että jos joskus haluaa lapsia niin haluaa tehdä ne minun kanssani. Se osoitti aikamoista sitoutumishalua oinaanpuolesta, koska hänet oli tosi vaikea saada sitoutumaan.ollaan myös puhuttu yhteenmuutosta, mutta vasta tulevaisuudessa. Olen sitä mieltä että ei noin isojen asioiden kanssa kannata kiirehtiä. Kerkee sitä kihloihin ja yhteenmuuttaa myöhemminkin.
Ja mun oinas on tosi luotettava. Olen sen testannut moneen kertaan ja on läpäissyt joka kerta. Eli jos aidosti rakastaa niin ei petä. Ja uskon että oinaasi on sun kanssa enemmän kuin tosissaan, koska noita veijareita ei helposti koukuteta ja me olemme siinä onneksi onnistuneet joten nauttikaame siitä... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345