Joulun odotusta

vaik maa on musta
mieli on valkea
en innosta halkea
vaikka jos lahjoja saan
ne kanssas jaan
ajatus kaikkein kaunein on
ei jouluna saa olla onneton.
2136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vain yhden yön päässä, ja täällä Hämeessä ainakin
on maa jo valkoinen.

Ei Jouluna saa tosiaankaan olla onneton, sehän
on perhejuhla ja yhdessäolon aikaa.

Hyvää Joulua Sinulle.

Äänestä

..kiitos sinulle jouluisesta lukuhetkestä : )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nasitus kirjoitti:

vaik maa on musta
mieli on valkea
en innosta halkea
vaikka jos lahjoja saan
ne kanssas jaan
ajatus kaikkein kaunein on
ei jouluna saa olla onneton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu