Volkswagen kestotesti.

Joku oli suorittanut kestotestivertailun Ladan ja Volkswagenin välillä. Lopputulos ei ollut Volkswagenia kohtaan mairitteleva.-

http://keskustelu.suomi24.fi/autoilu_show.fcgi?category =95&conference=590&posting=22000000040319856
5922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itte olen törmänny samaan ilmiöön, jos volkkari on jääny huonolle huollolle niin kyllä se 20-vuotiaana on melkoinen jäte ja toisaalta Ladalla päästelee vielä pitkän matkaa.
Tarkemmin kun ajattelee niin noin 13-15 vuotias volkkari on jo sellainen kustannustaakka että sitä ei kannata vaivoiksensa ottaa ellei sitten välttämättä halua jotain volkkarin mallia. Sillä kun ajat sen 3 vuotta niin et pääse enää eroon siitä.
Tulee tässä väkisinkin kaverin vanha Golf mieleen(palttiarallaa -85), siihen oli taidettu laittaa pikkuhiljaa kaikki sähköt uusiksi, moottori oli paksun öljyn sekaisen pölyn kuorruttama, vaihteet sai nipin napin silmään kunhan oli tottunut kyseiseen autoon ja ruostetta oli ihan yhtä paljon kuin ikäisissään romuissa yleensä. Viimenen tikki oli kun se lakkas starttaamasta ...ei edes yritetty hakea vikaa vaan auto lähti suoraan romuun. Saatto olla pelkästään akku, mutta rajansa kärsivällisyydelläkin.
Nuijille ostin peltoautoksi 70-luvun lopun Ladan ja vähemmän siitä on ollu riesaa.

Äänestä

...volkkarin laadusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surffailija513 kirjoitti:

Joku oli suorittanut kestotestivertailun Ladan ja Volkswagenin välillä. Lopputulos ei ollut Volkswagenia kohtaan mairitteleva.-

http://keskustelu.suomi24.fi/autoilu_show.fcgi?category =95&conference=590&posting=22000000040319856

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu