Kaupunginhallitus on päättänyt että Pietarsaareen avataan uusi pakolaiskeskus.Pakolaiset tullaan asuttamaan sveedeniin ja jakoloosaan.Saapi nähä mistä arvoist kaupunginherrat meinaa mamuille löytää töitä ku omiakin tulee työttömäksi roppakaupalla ens vuonna.Ei kai vaan olis taas RKP asialla !Taitaa olla USKO,TOIVO ja RAKKAUS koetuksella tulevina vuosina pienessä,ihanassa JEPPIKSESSÄMME !
Uusipakolaiskeskus Jeppikseen !
Peruspertti
121599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Milloin pakolainen on tullut töihin tänne???
Eläähän täällä muutenkin . Joten nämä kulttuuri
mausteet saavat kokea vieraanvaraisuutta mitä
meidän verorahoilla heille tarjoillaan . Siinä
silmäätekevät nuoleskelevat kilvan kuka saa
oikein nimikko suojatin josta voi tehdä päämäärän pätemiselle . Ehkäpä itsenäisyys-
päivänä saa pienen pinssin moisesta uhrautumisesta mekkonsa rintapieleen .
Moskeijan / Minaretin tai vaikka tuollaisen tehdaslaitoksen. Onhan tuolloisessakin töitä.
http://www.youtube.com/watch?v=IoiPJM3GzCc&feature=related
Huomaatko kuinka lapsesta jo käyttävät huumetta!
Maamme pakolaisekeskukset ovat tällä hetkellä ylikuormitetut, koska maahan on tullut niin monta pakolaista. Keskuksessa odotetaan viranomaisten päätöstä saako maahan jäädä vai ei. Sen aikana Suomessa ei edes saa tehdä työtä vaikka haluaisi. Olisi epäinhimillistä kääntää kaikkia pois kun nykyiset keskukset ovat täynnä, koska silloin suojaa tarvitsevakin lähetettäisiin takaisin varmaan kuolemaan.
RKP.llä alkaa olla hätä äänestäjistä joten niitähän rahdataan tänne vaikka sitte pimeimmästä Afrikasta,ja kurssitetaan ne sitten puhumaan vain ja ainoastaan ruotsia ja aikanaan tietty äänestämään RKP.tä,siinä koko homman villakoiran ydin.
ei tarvi niistä töistä olla huolissaan, ku eihän ne ees saa pitkään aikaan tehdä töitä, vaikka haluasisivatki. Joutuvat odottelemaan ties mitä lupia yms.
näillä pakolaisilla ole asiat huonommin kuin yhdelläkään Suomen työttömällä.
koska raiskaa mamu ensimmäisen lapsen kun on kouluja aivan lähistöllä...... saa palokuntakin töitä kun mamu polttaa nuotioo missä sattuu. Roskaisuus lisääntyy ja tulee häiriöitä kauppoihin. Veikkaan että ekaviikolla nämä alkoa käyttämättömät ahdistelee paikallisia naaraita kapakoissa kuten ovat kaikkialla muuallakin jo tehneet. Toivottavasti uhreina on rkp sveduja.
Pietarsaaren poliisille vois antaa yleisavaimen valmiiksi mamujen asuntoihin että olisi helpompaa hakea varastetut tavarat takaisin aivan kuten on kaikkialla muualla tapahtunut. Yleensä pakolaiskeskuksista löytyy ympäristöstä kadonneet kamat mutta osa hoidokeista on jo seuraavalla paikkakunnalla hakemassa tukiaisia ja muutenkin toteuttamassa kulttuuriaan.
Mikäs on muuten pietarsaaren vapaamuurareiden osuus tähän suomalaisten kyykyttämiseen? Asianajajille tulee valtiolta rajattomasti rahaa kun maahantunkeutujien rikoksia selvitellään oikein olantakaa. Kaikenlaista pyykkiä tulee pestäväksi ja työpaikkoja haetaan näille kunniatulokkaille. Yhden laskelman mukaan mamu maksaa yhteiskunnalle 42000euroa vuodessa kun otetaan mukaan vankeihoidon ja oikeuslaitoksen kulut. Rikoksen uhrit maksaa, me. Tyhjät asunnot kyllä tulee täyteen ja valtio maksaa vuokrat mutta onko kaupungilla mitään järkeä jos ainoat vaihtoehdot on antaa kämpät tummille miehille ilmaiseksi tai PURKAA ehjät talot? Toivoisin että kaupungin kassassa ei ole rahaa jos samaa logiikkaa sovelletaan, silloin rahat annetaan ohikulkevalle kenelletahansa tai poltetaan. Äly hoi svedupetterit!
Nyt puhut kyllä asiaa. Ensin noita mutuja roudataan tänne bussi kaupalla ja sitten parin vuoden päästä lähetetään takaisin kun ne ei sopeudu maan tapoihin. Eikä se ole oikein että niille opetetaan ruotsin kieli ensimmäisenä. Suomessahan tässä ollaan. Suomeen pitäis saada semmonen paskasuodatin ja karsia kaikki pakolaiset pois...
Jeppis on saanut kaks uutta lähiötä: Negerlandia ja Mutumbai..
onhan sitten se miniafrikka siinä etelämpänä