Subbarin sisäänajo

Onko perää?

Kaiutinesitteessä luki että subbari vaatisi 15-20 tunnin sisäänajon toimiakseen parhaalla mahdollisella tavalla. Osaako joku sanoa mitä siinä tapahtuu tuon sisäänajon aikana. Muotoutuuko subbarin elementit jotenkin vai se kotelo johon subbari on asennettu. Itsellä on 10 " subbari asennettuna 30 l suljettuun koteloon ja odottelen nyt tapahtuuko vielä jotain paranemista vai onko nuo puheet sisäänajosta vain mainospuheita.

3

6696

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • guru

      ääneen jonkin verran eli elementti ei soi niin tarkasti uutena mutta kun parametrit asettuu tuossa 10-20 tunnin jälkeen niin saattaa ääni tulla jonkin verran tarkemmaksi.Ei ole suurta vaikutusta

    • jorma

      Juu, ite en kyllä oo ikinäkään kuullu moisesta sisään ajosta.
      Mutta tulin kyllä huomaamaan sen että sillä on todellakin vaikutusta, siis ostin elementin keväällä (Spl dynamics v10s) ni ei soinu aluks hyvin kovemmalla völyymillä, rupes ns. louskaamaan, mutta ny ku ollu n.6kk ja soitellu sillon tällön varmaan jotain sitä 20h:n luokkaa(sisällä) ni oon tullu huomaan sen että bassoo lähtee paremmin kuin uutuuden ja saa vääntää nuppia niin prkl:sti kaakkoon ennenkö alkaa särkemään;)
      Jepz.

    • Anonyymi

      Vejä käkkäristä ni löräjää paremmi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1625
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1041
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      962
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      81
      689
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe