ja olla katselematta perheellisiä miehiä. On kurjaa, kun lapset menettävät isänsä kokonaan ja perhe hajoaa. Sitten vigutaan, jos mies haluaa nähdä omia lapsia. Ei pitäisi kiukutella sitten, jos vartavasten ottaa miehen jolla on lapsia. Joten se olisi hyvä lupaus uudelle vuodelle, ja pitkällä tähtäimellä teidänkin syän ajattelee samoin.
Vapaat naiset voisivat tehdä
uuden vuoden lupauksen
22818
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
etäisät ole kenenkään "omaisuutta".
Eronneet äidit voisivat tehdä Uuden Vuoden lupauksen myös, päästää irti ex-miehestään, ja hoitaa omat lapsensa hyvin!
hähdä, voisivat edes hoitaa lapsiaan, hyvin! Se on heidän velvollisuus, mutta halusta useinkiinni. Ei haluta enää olla lasten kanssa kun vapaa nainen manipuloi.
isät elättäkööt ja hoitakoot lapsensa hyvin alkavana vuonna. Äidit myös, mutta yleensä heillä ei olekaan siinä ongelmaa.
Aina puhutaan karanneistä miehistä ja naikkosista jotka houkuttelevat perheellisiä....mutta aika usein on nainen se joka hakee eroa. Eli jos muija itse lähtee lätkimään sitten kaikki hyvin ja varatienä pitäis ex miehen kuitenkin ollaa odottamassa ja ottamassa takaisin tai sitten maksamassa elareitä ja suostumassa olemaan viikonloppuisä jos äitiä kerran näin huvittaa tehää. Ja sitten kaikki muu maailma on syyllinen eroon ja hänen pahaan olon vaikka äityli itse onkin vähän epäkypsä. Miksi ex miehen pitäis kaikkea sietää? Peiliin katsomisen paikka äidit hyvät.
vuosiin kun oma isä oikeasti jouluna läsnä. Erosi kaameasta eukostaan,joka oli lapsia ja vanhemmuutta vastaan kaikki nämä vuodet. Lapset olivat iloisia ja onnellisia saatuaan isänsä takaisin. Olen niin onnellinen lasten puolesta,ettei minua ole häirinnyt yhtään että exä pyörii tässä meillä, nooh-ostipa lapsille todella hyviä lahjoja,toi joulusafkat,osti mulle autoon tankillisen bensaa ja muuta extraa. Nämä rahat on vuodet menneet uusikolle,joka on suoranaisesti juonut kurkusta kaiken mitä exä tienannut.
otit kaiken avosylinvastaan ja imit ex-ukkosi kuivaksi taas kerran?
kateen paska! Minä en ole imenyt ketään kuiviin, se että isä haluaa vihdoinkin vuosien päästä ostaa meille jotain, on pieni hyvitys siitä mitä minä olen hänen velkojen takaajana joutunut maksamaan, 45.000 firman velkoja, joita maksan loppuelämäni. Siinä sitä imetään kuiviin ja ketä??`?
Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa!
On kuule vituttanu niin monta vuotta olla yksin maksajana, että jo oli aikakin. Totta mooses olet se v:mäinen nyksä joka ei suo miehensä lapsille latiakaan koskaan...meneehän ne parempiin suihin. No mulle aivan sama, mutta saapahan kersat nyt mitä ne ansaitsee...
kun noin kiukkuinen olet?
Olen eronnut ja siis exä ja olen uudessa suhteessa ja siis nyksä.
Meillä riittää jokaiselle, omille, miehen ja yhteisille lapsille rahaa, ja saa sitä miehen exäkin ihan sievoisen summan kuussa...kyllä sillä lainaa jo hyvin maksaa....
ja onneksi kunnalta saa sen minimielarin. Mieshän on tietysti julistettu varattomaksi oikein UO:n toimesta, tietysti pimeää työtä tekee koko ajan, ja minä maksan....
Kyllä mun mielestä exä on velkaa mulle pienen omaisuuden, ja lapsille myös 5 vuoden poissaolosta noin henkisellä tasolla. Toivottavasti tulee korvaamaan lapsille menetetyn ajan, sekä minulle rahani.
vasta sen jälkeen kun hänen entinen oli hänet jättänyt, joten en iskenyt varattua miestä
Myöskin oman eksäni nykyinen vaimo sai iskettyä eksäni meidän eromme jälkeen joten ei meidänkään perhe siihen hajonnut
Mieheni lapsi on meillä nyt, on jo moneen kertaan sanonut että on paras joulu ikinä. voitkos kuvitella sitä? näin lapsi sanoo kun on isänsä luona
VARATUISTA miehistä, eikä suinkaan jo eronneista. Etkö ymmärtänyt?
siis niin ettei miehillä ole laisinkaan omaa tahtoa.
Nyt ei pidä ymmärtää väärin, minä en hyväksy pettämistä missään muotoa, mutta naurattaa välillä nämä kirjoitukset joissa naisia syytetään saalistajiksi, ja mies-parat on sitten varmaan vaan pelkkiä uhreja.
Uskallan väittää että jos suhteessa on kaikki kunnossa, ei mies petä eikä lähde toisen naisen matkaan vaikka joku vongata yrittäisikin.
on kovassa kysynnässä vapailla naisilla. Ei siinä perheessä tarvi huonosti mennä, kun joku änkää väliin. Istuimme kerran koko perhe kahvilassa, ja meillä ei ole ollut suurempia riitoja että edes ero olisi mielessä olutkaan koskaan. Siihen tuli yks naikkonen kysyy kelloo ja istuu viereen, ja huomasin miten silmäisli miestä ja hymyili, ihan iskemispuuhissa oli. Mies naureskeli naikkoselle, ja ihmetteli että ompa otsaa keskellä päivää ja meidän lasten läsnäollessä kinuta häntä. Lähdimme pois ja eukko seurasi perässä. Ihme ettei tullu kotia asti.
mutta kuten kirjoitin jos kaikki on suhteessa kunnossa ei kukaan väliin pääse vaikka yrittäisi.
Omaa miestäni on tultu iskemään useitakin kertoja kun olemme olleet yhdessä baarissa, mutta mitäs sitten, noi naisethan vaan nolaa itsensä kun saavat kylmää vettä niskaansa.
on mennyt huonosti, os joku kolmas väliin pääsee.
Hyvin sanottu ! Eikä ne uudet suhteet taida sen paremmin toimia kun vanhatkaan , jos mennään suhteesta suhteeseen eikä käydä vanhoja suhteita läpi . Yleensä ne on laastareita ! Musta on tosi törkeetä kun on ihmisiä jotka haluaa vaan varattuja. Kun on oma elämä päin persettä , niin sekotetaan muidenkin elämä . Aina on ollut tunnevammasia ihmisiä ja aina tulee olemaan .
Kaikkein kauheinta on kun kun mies tai nainen menee lapsen / lapsien edelle !
Tuon uudenvuoden lupauksen tein muutama vuosi sitten, kun tulin itse petetyksi. Silloin päätin, että minun takiani ei missään perheessä itketä. Ja lupaus on pitänyt ja tulee aina pitämään.
...eronneet naiset ovat vapaat naiset ja eronneet miehet ovat perhellisiä......mielenkiintoinen näkökulma on aloittajalla.
eivät koskaan ole seurustelleet tai seurustele sillä hetkellä, kun päättävät iskeä perheen miehen ja isän! Katkeroituminen aiheuttaa kateellisissa naisissa melkoista säpinää ja sutinaa, ja kehenkäs muuhun on hyvä iskee kuin perheelliseen mieheen, jotta saa vaimon suuttumaan ja kärsimään. Minusta se on julmaa mutta katkeruus teettää-
...aina sä vaan jaksat samaa jankuttaa.
Sut tunnistaa sanavalinnoista(naikkonen, katkeruus, kateus, viedä perheellinen mies) ja tosta "sanomasta", joka on kerta toisensa jälkeen sama.
Ollaan kyllä jo kaikki mielipiteestäsi tietoisia, nyt voit siirtyy sinne omalle palstallesi täältä uusperheitä mollaamasta.
Ja etköhän itsekin joskus uuden suhteen aloita-
muista kattoo, ettei sillä äijällä ole sitte lapsia ennestään. Naikkonen.