Sä sanot

että luota,

et satuta enää ikinä.
Mutta mistä mä sen voin tietää? Mistä mä tiedän ettet ikinä enää satuta ja petä luottamusta.
Sanot että olet miettinyt asioita. Oletko oikeasti? Ihan oikeasti miettinyt mitä silloin teit mulle?
Miksi sä nyt ymmärrät tekosi? Miksi nyt haluat yrittää vielä?
Et halua menettää mua. Mutta viimeksi halusit. Miksi mieli on nyt muuttunut?

Sydän huutaa sun luo. Järki huutaa toista.

En luota vaikka kuinka yritän. Tehtyjä asioita ei saa tekemättömiksi. Ei vaikka kuinka haluaisi. Pelkään liikaa että sattuu taas enkä pysty luottaa.

Mutta pelkät sanat ei riitä mua vakuuttumaan rehellisyydestäsi. Tekoja tarvitaan. Ja paljon.

Jos haluat mut,älä anna periksi. Näytä että olet muuttunut. Sillä toivon sitä kovasti. Haluaisin vaan olla kanssasi.

Luottamuksen kera.

3

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minulle varmaan

      ole, mutta jos olisi sanoisin että olen väsynyt. En tiedä mitä enää voin tehdä. Sinun pitäisi sanoa nuo asiat sille ihmiselle itselleen. Ei hän muuten osaa muuta kuin luovuttaa, jos ajattelee ettei voi tehdä mitään.

      • ja useasti

        ja monesti. Silti tekoja ei tapahdu. Pelkkää puhetta vaan. En jaksa toistella.
        Sattuu kun haluaa luottaa,mutta ei uskalla.


      • olin myös
        ja useasti kirjoitti:

        ja monesti. Silti tekoja ei tapahdu. Pelkkää puhetta vaan. En jaksa toistella.
        Sattuu kun haluaa luottaa,mutta ei uskalla.

        olin tossa samassa tilanteessa.. mut ei se ollut mun luottamuksen arvonen. ei kyl mee viellä päivääkään etten ajattelis sitä, mut tunteet on kuollu varsinkin kun näin sen eksän kanssa. mä olen tullut siihen tulokseen et äijiin ei voi luottaa. mä yleensä opin kaikki kantapään kautta, mut nyt kolmen pitkäaikasen suhteen jälkeen voi sanoo sillain missä kaikki äijät on mun luottamuksen pettänyt. onko teitä rehellisiä miehiä enää olemassakaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe