Tämä on Tiukan Budjetin ensiesiintyminen kansainväliselle yleisölle. Matkaajat Bäri, Sale ja Jupe näyttävät miten kallis Eurooppa nöyrtyy tiukan budjetin armoille. Näytämme miten travellaus/matkustus hoituu alle 20:n euron päiväbudjetilla myös Euroopassa. Loppuvuoden kuumin matkailuohjelma, joka lieventää Madventuresin kolmannen kauden odottamisen tuskaa.Esittelemme Välimeren hienoimmat maisemat turistivapaasti, sekä Itä-Euroopan kirkkaimman tähden: Budapestin, kovimmat menomestat omalla rennolla tyylillämme.
Jotkut teistä ovat jo ehkä nähneet lopullisen version Tiukasta Budjetista ja jotkut ovat saattaneet nähdä raakaversion, joka vuosi sattuneista syistä nettiin julkaisupäivänä. Tämä raakaversio oli tarkoitettu ainoastaan Tiukan Budjetin jäsenille ja se on nyt korvattu oikealla tuotoksella. Raakaversio ehdittiin kuitenkin katsoa n. 1200 kertaa ennen kuin ehdimme reagoida tilanteeseen. Uudet katsojat toivotetaan tervetulleiksi ja niille, jotka ovat vain raakaversion nähneet, niin toivottavasti viitsitte uhrata uudelleen aikaanne ja katsastaa oikean tuotoksen.
Tiukka Budjetti on nähtävissä osoitteessa: http://www.indietaivas.fi/movie.php?videoid=846
Ensi kesän reissulle, joka suuntautuu mm. Lähi-itään on selvät suunnitelmat parantaa Tiukkaa Budjettia huomattavasti niin sisällöllisesti ja teknillisesti. Ainoa kysymysmerkki on enää, että kuka editoi tulevat materiaalimme. Että rohkeasti vaan yhteyttä, jos kiinnostaa! :)
Ja sana on luonnollisesti vapaa eli kommenttia vaan runsaasti tulemaan. Kaikki palaute positiivisesta perusteltuun kriittiseen palautteeseen otetaan ilomielin vastaan.
Hyvää Joulua Tiukka Budjetti -tiimin puolestakin!!
Uuden sukupolven matkailuohjelma: Tiukka Budjetti
2
1886
Vastaukset 2
- pojat pojat....
huomaa kyllä että olette aikas nuoria ja ette vielä hirveesti ole ehtineet matkustelee, ihan hauska kotivideo =)hymyilemään kyllä sai! mutta hyviä jatkoja!
- boijjaat
Pientä hiontaa ja esiintymistaidon paikkailua niin rupee hommakin sujumaan. Kotivideohan tuo todellakin vielä oli mutta katoinpahan alun kakistelun jälkeen loppuun kuitenkin :)
Matkailuohjelmia ei voi koskaan olla liikaa joten treeniä treeniä. Silmälasipäinen kaveri vois toimia coolerina (muille) ja bassopasanen äänessä enemmän (treenaa mies esiintymistä sillä äänessä näyttää löytyvän)
Ja pääasiahan se on että hauskaa riittää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 52880
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik30525Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 72441
- 33425
- 37416