Tämä on Tiukan Budjetin ensiesiintyminen kansainväliselle yleisölle. Matkaajat Bäri, Sale ja Jupe näyttävät miten kallis Eurooppa nöyrtyy tiukan budjetin armoille. Näytämme miten travellaus/matkustus hoituu alle 20:n euron päiväbudjetilla myös Euroopassa. Loppuvuoden kuumin matkailuohjelma, joka lieventää Madventuresin kolmannen kauden odottamisen tuskaa.Esittelemme Välimeren hienoimmat maisemat turistivapaasti, sekä Itä-Euroopan kirkkaimman tähden: Budapestin, kovimmat menomestat omalla rennolla tyylillämme.
Jotkut teistä ovat jo ehkä nähneet lopullisen version Tiukasta Budjetista ja jotkut ovat saattaneet nähdä raakaversion, joka vuosi sattuneista syistä nettiin julkaisupäivänä. Tämä raakaversio oli tarkoitettu ainoastaan Tiukan Budjetin jäsenille ja se on nyt korvattu oikealla tuotoksella. Raakaversio ehdittiin kuitenkin katsoa n. 1200 kertaa ennen kuin ehdimme reagoida tilanteeseen. Uudet katsojat toivotetaan tervetulleiksi ja niille, jotka ovat vain raakaversion nähneet, niin toivottavasti viitsitte uhrata uudelleen aikaanne ja katsastaa oikean tuotoksen.
Tiukka Budjetti on nähtävissä osoitteessa: http://www.indietaivas.fi/movie.php?videoid=846
Ensi kesän reissulle, joka suuntautuu mm. Lähi-itään on selvät suunnitelmat parantaa Tiukkaa Budjettia huomattavasti niin sisällöllisesti ja teknillisesti. Ainoa kysymysmerkki on enää, että kuka editoi tulevat materiaalimme. Että rohkeasti vaan yhteyttä, jos kiinnostaa! :)
Ja sana on luonnollisesti vapaa eli kommenttia vaan runsaasti tulemaan. Kaikki palaute positiivisesta perusteltuun kriittiseen palautteeseen otetaan ilomielin vastaan.
Hyvää Joulua Tiukka Budjetti -tiimin puolestakin!!
Uuden sukupolven matkailuohjelma: Tiukka Budjetti
2
1843
Vastaukset
- pojat pojat....
huomaa kyllä että olette aikas nuoria ja ette vielä hirveesti ole ehtineet matkustelee, ihan hauska kotivideo =)hymyilemään kyllä sai! mutta hyviä jatkoja!
- boijjaat
Pientä hiontaa ja esiintymistaidon paikkailua niin rupee hommakin sujumaan. Kotivideohan tuo todellakin vielä oli mutta katoinpahan alun kakistelun jälkeen loppuun kuitenkin :)
Matkailuohjelmia ei voi koskaan olla liikaa joten treeniä treeniä. Silmälasipäinen kaveri vois toimia coolerina (muille) ja bassopasanen äänessä enemmän (treenaa mies esiintymistä sillä äänessä näyttää löytyvän)
Ja pääasiahan se on että hauskaa riittää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847