Mollattu on mainostajaksi.Joku tossa kyseli HML
Kalustetukusta.
Ostin sieltä kyökin.kaikki..siis kaikki toimi kuin ajatus ja laatu on samaa tavaraa,kuin mitä toimitetaan muillekin valmistajille.Luuleeko joku,että Suomessa on satoja keittiörunkojen ja ovien valmistajia??
No...ei oo.Samaa tavaraa myydään eri paketeissa.
keittiötukku on OK,varsin hyvä,tiukka toimitus,
täsmällinen asennus ja kiva ilmapiiri.
Kalustetukusta.
Ostin sieltä kyökin.kaikki..siis kaikki toimi kuin ajatus ja laatu on samaa tavaraa,kuin mitä toimitetaan muillekin valmistajille.Luuleeko joku,että Suomessa on satoja keittiörunkojen ja ovien valmistajia??
No...ei oo.Samaa tavaraa myydään eri paketeissa.
keittiötukku on OK,varsin hyvä,tiukka toimitus,
täsmällinen asennus ja kiva ilmapiiri.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Naulailet sitten ko. putiikin runkoihin
taustalevyjä kiinni ilman mitään uria, niin
tiedät sitten missä säästetty.:)
Yläkaapeissa esim. tausta irvistää mukavasti,
eli rungon ja seinän väliin jää rako!
EI HYVÄ!
Siinä sitten heti tuubi silikonia käteen ja
"paikkaamaan" asennusjälkiä, että saat ne
siedettävän näköisiksi.
Laatumerkit tai vaikkapa IKEAkin tekee runkoihin
urat taustalevylle, niinkuin asiaan kuuluu.
VÄLTÄ jos vain voit, parempaa on tarjolla
samaan hintaan.
suomessa tavallisen monta, niin runkojen kuin ovienkin. Ei kannata pitää meteliä asiasta josta ei tiedä tarpeeksi.
Joo kyllä niitä toimittajia jotka kaappeja kasailee tahtoo vaan olla satoja.Sitä kun nääs kaappeja voi kasailla suurinpiirtein missä autotalissa tai kanalan vintillä tahansa.
Ei ne nyt ihan kaikki samaa kamaa tee vaikka pääasiassa kyllä. Pieniä eroja on kuten tuossa joku mainitsi noista taustalevyjen urista. Mitään merkitystä minkään kannalta ei ole onko uria vai ei mutta jo se jollekin on tärkeätä saada kaappinsa taustaurien kanssa niin sitten pitää semmoset saada.
Taustalevyistä, ei todellakaan mitään eroa onko taustalevy urassa vai takana. Sama "rako" siihen jää oli se kummassa vaan. Tietysti "polven päällä" on helpompi kasata, kun taustalevy menee uraan. Näitä autotalliseppiä näyttää näilläkin palstoilla aikas paljon liikkuvan.
Niin, ei se nyt ihan sama ole, onko se tausta urassa vai eikö. Itse kaapin ominaisuuksien kannalta se on yhdentekevää, mutta seinälle asennettuna alkaa jo merkitsemään! Ulkonäkö juttu nähkääs. Kun se taustalevyn kaunis ruskea reuna pilkottaa kammarin ovipielessä tapetin ja kaapinrungon välistä. Ei ole kaunis ei.. Jos tausta on urassa, koko kaapinrunko menee seinään saakka!
Kuten sanottu jos se ura on tärkeää niin semmonen kannattaa hankkia. Jos se tausta sieltä takaa silmään särkee niin siihen laitetaan lista. Ja vaikka olisi tausta ura ei se sitä tarkoita että kaapin aina seinään suoraan kiinni saa kun niitä seiniä on vinoja ja kieroja vaikka minkälaisia. Sitä voi joutua laittamaan listan jokatapauksessa.
Mutta jos uni ei tule yöllä simmuun ilman uraa ilman muuta kannattaa uria ostaa.
Taitaa mennä huonosti kun kauppiaan
täytyy täällä ite palikoitaan kehua.
Vaikka laatu on syvältä ja kalikat
kehnoimmasta päästä, mitä markkinoilta
löytyy!
Ettäs kehtaat. Mene IKEAan siitä häpeämään
huonon tavaras kanssa.
Jos ei markkinoi, ei kannata lähteä sohvalta pois ollenkaan. Luuleeko joku vielä nykypäivänä, että voi menestyä markkinoimatta, vain pilvenpäällä olijat eivät mainosta. tiedoksi vaan KÖ SIELLÄ MAINOSTAA, nimimerkille. Terveisin ukkeli