kuuluisa ruisleipä

mikä se kuuluisa ruisleipä oli siellä kajjjaanissa. olemme huomenna tulossa ja sunnuntaina lähdössä takaisin etelään.pitäisi saada sitä hankituksi.
3682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

aikaan leivottu. Joulu kait se on leipureillakin.

Äänestä

Pekka Heikkisen leipomo Välikadulla on paikka, jossa niitä tehdään. En tiedä, tekevätkö sitä huomiseksi.

Äänestä

puu uunileipä se on sitä moni vie etelä-suomeen mukanaan.Ei taida onnistua saada mukaan enää.
Huommenna auki taas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huono muistinen kirjoitti:

mikä se kuuluisa ruisleipä oli siellä kajjjaanissa. olemme huomenna tulossa ja sunnuntaina lähdössä takaisin etelään.pitäisi saada sitä hankituksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu