Omakotitalo on ihana

Omakotitalossa saap olla vaikka piällään.
Nytkin vaimo kuiskuttaa, että ovi on lukossa...josko?
ja mikäettei!
9516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kun luin noita ohuen seinän kerrostalossa asuvien purnauksia, sääntöjä ja pinkojen naapurien tuskittelua ajattelin etteikös jo joku omakotitalossa asuva kerro, että muuttakaa ihmiset omakotitallon.
Saa naija milloin vain. Kerrankin puhelin soi ja kun siinä on vastaaja niin sinne kuulu joku lehdenkappias lukevan litaniansa. Meitä naidessa nauratti kun se kehui kuinka on nyt erikoistarjous. Juuri silloin eukko pani sellainen myllyn käyntiin, että jos kauppiasnainen olisi tiennyt meidän touhuista olisi hän jäänyt kuulolle, josko hänkin.

Äänestä
  • Minäkin asun omakotitalossa ja molemmat ollaan kotona. Miksi mylly ei pyöri? Ei muuten soita lehtikauppiaskaan - kaipa siinä hyvä syy.

    Äänestä

  • Joulun ihme kirjoitti:

    Minäkin asun omakotitalossa ja molemmat ollaan kotona. Miksi mylly ei pyöri? Ei muuten soita lehtikauppiaskaan - kaipa siinä hyvä syy.

    Kuten meillä muksuja on sopivasti kouluissa viikot, joten met naimma milloin haluamme.
    Nai välillä Sinäkin niin huomaat, että se on hauskaa, varsinkin jos saat kunnolla ja naisesi saa myös.
    Hip,hurraa.

    Äänestä

  • ei jatka sukua kirjoitti:

    Kuten meillä muksuja on sopivasti kouluissa viikot, joten met naimma milloin haluamme.
    Nai välillä Sinäkin niin huomaat, että se on hauskaa, varsinkin jos saat kunnolla ja naisesi saa myös.
    Hip,hurraa.

    No, jaa. Lie muitakin syitä. Ikä ei ainakaan ole este.

    Äänestä

Omakotitalon kun pitää kunossa ja lämpöisenä on siinä hyvä asua. Saapa elellä vapaasti.

Äänestä
  • Kyllä on ihanaa kun voi pihalta lähteä hiihtämään.

    Äänestä

  • sepä se kirjoitti:

    Kyllä on ihanaa kun voi pihalta lähteä hiihtämään.

    Omakotitalo lämpenee haloilla, ilmalämpöpumppu antaa myös lämpöä ja raikasta ilmaa. Uunissa hautuvat lihapadat ja paituvat karjalanpiirakat.

    Äänestä

tähän vastaamaan, jos vaimo-veitikka vieressäis kuiskuttaa - mie oisin jo loukkaantunut. Jos niin kuin kumppanille kuiskuttelisin ja tämä vain vastailee näille tärkeille palstoille????

Äänestä
  • olisit jo itse älynnyt, ettei vaimosti tarvitsisi pyydellä. No, ajankulu tämäkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saap olla kirjoitti:

Omakotitalossa saap olla vaikka piällään.
Nytkin vaimo kuiskuttaa, että ovi on lukossa...josko?
ja mikäettei!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu